Fantazírujeme nad komerčnými TLD

You may also like...

12 komentárov

 1. tiso píše:

  sw, hw, fun, game, web, svn, code, dev, lab, data, wiki, …

 2. camperSK píše:

  mam taky dojem, ze .in je uz dlhu dobu :-)

 3. emmacore píše:

  [2]: jj, domena in je na svete celkom rozsirena ;-)

 4. dusoft píše:

  a co .xxx a .sex ?
  .ego – nie je iste, ci dokaze obsaihnut naroky oneho nemenovaneho.

 5. rony píše:

  [4] jo :-) ale moj vypocet domen je taky fiktivny :-) cize, radsej by som ich nevidel :-)
  serioznejsie som sa vyjadril v starsom clanku, kde som povedal, ze sa mi zda akoby taketo domeny uplne zotreli istu formalnu znamku domenam, co moze byt aj kontraproduktivne – proste z napisu „spravodaj.blog“ nemusis uz jasne vydedukovat, ze ide o webovu adresu.
  V kontexte s tym, ze velakrat ludia do svojich textov rovno pichnu URL miesto vyuzitia moznosti prislusnej HTML znacky to proste sposobi dalsie neporozumenie na spojnici autor-citatel.
  Akoby nestacilo, ze do tejto spojnice tvrdia dizajneri webov, ze odlisovanie linkov je archaizmus a staci nad webkou mavat mysou a odhalis linky :-)

 6. dusoft píše:

  ano s tym suhlasim, bude este chaos. a pockajme na ten boj o skratky TLD.

 7. otty píše:

  [5] mávať nad webkou môžu investigatívni surferi. Ja sa z takého webu poberiem preč, alebo nechám browseru mi do veľajšej lišty vypísať všetky odkazy.
  [5] no, .blog asi pôjde medzi prvými

 8. Piki píše:

  To bude inak. Celé je to akcia investičných manažérov, ktorí chcú predísť jasne identifikovateľnéj _dotcom_ bubline. Ostane len _dot_ bublina a verím, že v ďalšej fáze príde dobrý nápad umožniť zámenu bodky za čokoľvek. Ideálna by bola kyslá ryba :-)

 9. xthom píše:

  Hm, asi pred rokom mi napadlo, či je vôbec možné si zaregistrovať vlastnú TLD, koľko to stojí, etc. Našiel som to práve na ICANNe. Už vtedy to stálo 100.000 USD a registrátorom sa mohla stať len právnická osoba. Prekvapil ma teda aktuálny „rozruch“, ktorý sa okolo toho robí, zrejme ICANN len chce viac spopularizovať TLD a získať trochu viac peňazí :)
  Ale aby som bol v rámci témy, tak zaujímavé by boli TLD pre firmy, ako .sro, .as (American Samoa :)), .band pre kapely, .fan pre stránky fanúšikov, .fun zábava, či korporácie .gmbh, .ltd, .inc, alebo možno aj .god pre kresťanské inštitúcie :-D

 10. Ján Pavlík píše:

  [9] Vadi, ze len pravnicka osoba ? Myslim, ze ked je niekto ochotny dat 100 000 USD za TLD, nie je problem s touto drobnostou.
  .sro by mohlo byt zaujimave

 11. emmacore píše:

  [10]: Najprv som chcel napisat, ze som si nevsimol nejaky vyrazny zaujem firiem z nemecky hovoriacich krajin o domenu .ag. Pre istotu som hodil do Google site:ag a bol som prekvapeny. Su ich mrte.
  .as zas pouzivaju vseliaki Nori, Svedi a podobni.
  Asi by sa naslo aj par firiem, ktore by chceli mat domenu .sro.

 12. xthom píše:

  [10] Samozrejme nevadí. Len poukazujem na to, že nové registrácie TLD nie sú záležitosťou posledných týždňov (ako nás informujú médiá).