Fantazírujeme nad komerčnými TLD

Šifra fantazíruje nad TLD, ktoré by chcel vidieť na webe. Ja by som vlastne nechcel vidieť žiadne ale keď už, tak poďme na ne.


* .NNN, kde NNN je požadovaná najnižšia hranica IQ pre úplne vstrebanie a pochopenie obsahu,
* .mega, s automatickou registráciou pre všetky weby, ktorých veľkosť presiahne 1 megabajt okrem MySpace,
*.tera, doména pre MySpace,
* .blog, to je snáď jasné,
* .ego, aj toto, aj keď sa tam zmestí iba jedno,
* .out, rovnako povinne prideľované všetkým webom, ktoré by už mohli radšej zaniknúť,
* .in, všetkým, čo sú free cool in,
* .ova, výhodná doména pre manželov registrujúcich doménu svojej žene,
* .true, nepredajná doména,
* .lie, pre domény politických strán a hnutí,
* .flame, pre všetky diskusné fóra a iné systémy s voľným vstupom, zdarma zároveň doména v .lie,
* .mod, weby s moderovaným obsahom, je možné výhodne kúpiť v balíčku s .NNN ak .NNN je väčšie ako 100.
Pekný deň prajem.

Written by rony

12 komentárov

dusoft

a co .xxx a .sex ?
.ego – nie je iste, ci dokaze obsaihnut naroky oneho nemenovaneho.

rony

[4] jo :-) ale moj vypocet domen je taky fiktivny :-) cize, radsej by som ich nevidel :-)
serioznejsie som sa vyjadril v starsom clanku, kde som povedal, ze sa mi zda akoby taketo domeny uplne zotreli istu formalnu znamku domenam, co moze byt aj kontraproduktivne – proste z napisu „spravodaj.blog“ nemusis uz jasne vydedukovat, ze ide o webovu adresu.
V kontexte s tym, ze velakrat ludia do svojich textov rovno pichnu URL miesto vyuzitia moznosti prislusnej HTML znacky to proste sposobi dalsie neporozumenie na spojnici autor-citatel.
Akoby nestacilo, ze do tejto spojnice tvrdia dizajneri webov, ze odlisovanie linkov je archaizmus a staci nad webkou mavat mysou a odhalis linky :-)

otty

[5] mávať nad webkou môžu investigatívni surferi. Ja sa z takého webu poberiem preč, alebo nechám browseru mi do veľajšej lišty vypísať všetky odkazy.
[5] no, .blog asi pôjde medzi prvými

Piki

To bude inak. Celé je to akcia investičných manažérov, ktorí chcú predísť jasne identifikovateľnéj _dotcom_ bubline. Ostane len _dot_ bublina a verím, že v ďalšej fáze príde dobrý nápad umožniť zámenu bodky za čokoľvek. Ideálna by bola kyslá ryba :-)

xthom

Hm, asi pred rokom mi napadlo, či je vôbec možné si zaregistrovať vlastnú TLD, koľko to stojí, etc. Našiel som to práve na ICANNe. Už vtedy to stálo 100.000 USD a registrátorom sa mohla stať len právnická osoba. Prekvapil ma teda aktuálny „rozruch“, ktorý sa okolo toho robí, zrejme ICANN len chce viac spopularizovať TLD a získať trochu viac peňazí :)
Ale aby som bol v rámci témy, tak zaujímavé by boli TLD pre firmy, ako .sro, .as (American Samoa :)), .band pre kapely, .fan pre stránky fanúšikov, .fun zábava, či korporácie .gmbh, .ltd, .inc, alebo možno aj .god pre kresťanské inštitúcie :-D

Ján Pavlík

[9] Vadi, ze len pravnicka osoba ? Myslim, ze ked je niekto ochotny dat 100 000 USD za TLD, nie je problem s touto drobnostou.
.sro by mohlo byt zaujimave

emmacore

[10]: Najprv som chcel napisat, ze som si nevsimol nejaky vyrazny zaujem firiem z nemecky hovoriacich krajin o domenu .ag. Pre istotu som hodil do Google site:ag a bol som prekvapeny. Su ich mrte.
.as zas pouzivaju vseliaki Nori, Svedi a podobni.
Asi by sa naslo aj par firiem, ktore by chceli mat domenu .sro.

xthom

[10] Samozrejme nevadí. Len poukazujem na to, že nové registrácie TLD nie sú záležitosťou posledných týždňov (ako nás informujú médiá).

Comments are closed.