Zbavujem sa Firefoxu…

Za viac ako rok života s Firefoxom som sa rozhodol, že sa ho zbavím zčista dočista. Pôvodne som si nainštaloval na počítač prehliadač Firebird a začal som ho používať miesto IE. Počas vývoja tohto prehliadača som viac alebo menej chaoticky inštaloval zo ZIP balíkov a často som mal aj dve verzie simultánne. Potom som to zjednotil a dnes som v stave, že zrejme bude najlepšie úplne sa Firefoxu zbaviť.
Začnem odinštalovaním. Potom prehľadám všetky adresáre a zruším prípadné zvyšky profilov. Prebehnem registry a odmažem ho odtiaľ.
Som si vedomý toho, že v podstate začínam odznova a niekoľko nepodstatných rozšírení si na pár dni budem musieť odpustiť. Benefitom operácie bude hlavne zbavenie sa mŕtvych dát, ktoré zmenami počas vývoja odpadávali a updatom len zostali na disku.
Celý tento proces sa pokúsim zdarne ukončiť nainštalovaním oficiálnej verzie Firefox 1.0 a pokiaľ to bude možné zapíšem si použitý postup.


[21.32] sťahujem aktuálny Firefox, zoznam extensions: Paste&Go, QuickNote (preplácnutý mojou úpravou), Tabbrowser Extensions (v novom Firefoxe možno nebudem potrebovať), Tweak Network (nepotrebujem ju vlastne), Adblock, Web Developer,
[21.37] otravný PF chcel updatovať… exportujem databázu Adblock,

[21.50] prekopiroval som do zalohy adresar Mozilla z profilu pouzivatela,
[21.56] z registry som v podstate zmazal iba jeden kluc, hladal som retazec Mozilla, mazem adresare Mozilla a Phoenix z adresara pouzivatela,
[21.59] instalacia Firefox 1.0
[22.00] a je to. Idem na rozsirenia, Paste&Go, QuickNote bez problémov, idem nahackovať moju verziu JAR súboru s QuickNote,

Written by rony

4 komentáre

dusoft

Uz som sa zlakol, ze sa ho zbavujes uplne ;-)
Inak si n niektore rozsirenia budem musiet pockat, chyba mi hlavne pagerank. Inak servery mozilly su absolutne na sracky, neda sa nic stahovat. Pretazene. Mali sa na to lepsie pripravit.

OttY

Postup úplného zbavenia sa doporučujem aj pri Thunderbirde. Mne to vystrájalo psie kusy, keď som rozbalil ZIP na pôvodnú inštaláciu.

Comments are closed.