Merajte honem wapem

Franci si spomenul na WAP a tipol nám kód pre wapové stránky.
Tu v redakcií si myslíme, že by to mal vziať skôr šmahom a marginálnu wapovú záležitosť pribaliť k mobilnej podpore svojho meradla. Čiže identifikácia mobilných klientov (nielen telefónov) aby sme už konečne videli, že sa z mobilných zariadení na inet chodí.
Pokiaľ to totiž ako autori NEVIDÍME, sme schopní tvrdiť v odborných kruhoch, že mobilné inetenie neexistuje. Podobne totiž sme schopní tvrdiť, že web má 800px šírky, 600px výšky, tri stĺpce, písmo 9px a veľký jepegeup ;-)
Minulý týždeň som v jednom dni zaregistroval dvoch odvážlivcov, ktorí ickvéčkom preberali so mnou možnosti podpory media handheld. Chvályhodné a zaujímavá zhoda – za celý čas od napísania článku o media handheld sa nikto o mňa ani neutrel :) a potom v jednom dni dvaja. Fantastické. Už len aby štatistikárske weby ukazovali aj „mobilákov“.
PS: ja viem, že mobiláci ešte dlho netrhnú horné priečky návštev Vašich stránok a preto si nerobte nič z 10tich pokusov za mesiac. Ono to možno je spôsobené aj tým, že mobiláka nezaujíma Váš web alebo dokonca po prvom načítaní usúdil, že ste antimobilácky zameraný.

Written by rony

5 komentárov

wacky

Cele to ma ale maly hacik: mnozstvo ludi ma na wape vypnute obrazky, takze statistiky su skreslene…

rony

a mnozstvo nema ;-)
ja uz pri posudzovani, co maju „ini“ radsej nevyslovujem vety „… maju“ ale skor „ja mam“ ;-)
ten problem s „obrazkami“ je jasny snad kazdemu.
inak: uz ste tiez prisli na to, ze zablokovanim roznych tych pocitadiel AdBlockom sa vam stranky zrychlia? :-)

JaMi

ja napriklad surfim po blogoch z mobile cez doris browser a rony ma blog prepracovany fakt spickovo, nacitava sa rychlo a cita sa este lepsie :)

Comments are closed.