Bratislava driving

ZaciatocnikDruhý deň swiftovania prebehol všednejšie. Včerajší podvečer som pobehal asi 100 kilometrov a dnes ráno som sa s ním vybral do práce radšej skôr kvôli môjmu invalidnému parkovaciemu defektu :-)
Vydržať to v práci bolo umenie a piatkový odchod z práce som si spestril smerom cez Nový most popri obchoďákoch až cez prístavný most v domnení, že to bude pohodová jazda. Už nájazd na prístavný most mi pripravil zápchu (neskôr som zistil prečo) a precvičil som sa v rozjazdoch do kopca. Za mnou šiel vodič čierneho Golfa s dieťaťom v na kolenách (predtým som sa čudoval prečo sa za mnou vlečie) a trochu som ho postrašil, keď som si príliš skoro pustil ručnú brzdu ;-)
Asi kilometer posúvania do kopca dalo svoje a výsledkom boli dve autá ťuknuté v ľavom pruhu a samozrejme polovička zdržiavania sa v zápche bolo spojené s očumovaním. Ľubim Vás vodiči, čo si museli pribrzdiť a pozrieť sa. Desať metrov za ťukancami už bola cesta voľná. Fantázia ale iba kus pred odbočkou na IKEU. Tak som tam zbehol aj ja, kúpil som si koberčeky, a previedol som prvý servisácky zásah na aute – namontoval som ich :-)
Cestu späť som si predstavoval voľnú jazdu (lebo bola voľná keď som tam išiel). Škoda, že som si pomýlil smer a vtrhol som do Trnávky ako divoká voda. Tak som sa posnažil a nejakým spôsobom som sa ocitol na výpadovke pri Baumaxe, kde som natankoval (včera za 600 a dnes za 500).
Pri križovatke na Bulharskú som aj chcel odbočiť doprava ale priplietol sa tam bus a zároveň červená. Tak som šiel ďalej a kdesi tam odbočil doprava a šiel som rovno a odrazu som bol znovu pri IKEA :-) Cesta rovno viedla hneď na diaľnicu smer Petržalka kde som sa plynule zaradil do zápchy. Nechápal som ale hneď to bolo jasné, kdesi o hodný kus ďalej v protismerných pruhoch bola (tá istá?) ťukanica a tie *****á v mojom smere proste spomaľovali a čumeli. Inak si to neviem predstaviť, zasa 10 metrov za ťukanicou už bola voľná cesta. Pribiť im guľe k posteli!
Prebehol som sa popred Aupark a šiel som domov.
Včerajší dážď mi auto ušpinil, tak som otrel zadok a nalepil nálepku pre tých, čo by sa mi naň chceli lepiť – NEJSÚ HOMOUŠ, NELEP SE NA MNĚ, DÝKÝ! (v skratke je to vyjadrené písmenom Z).

Written by rony

19 komentárov

rony

[6] coby biely ;-) cerveny :-) ale vsimol som si, ze jeden cerveny uz po Blave jazdi. Este som videl oranzovy a taky sivy.

Ruziklan

[7] Viem, ze cerveny, ved si to niekde napisal, :-) ale mne podobne hadanie vzdy pripomenie ten policajtsky vtip, v ktorom je „zeby biely?“ pointou – a tak sa vytesujem ako male decko.
Swiftov som tu uz videl viacero roznych modelov, dokonca u nas v robote ho ma jedna pani, tusim prave oranzovy. Ked som v case uvazovaneho 100% zvysenia ceny MHD vazne zvazoval kupu auta, Swift bol v najhorucejsej trojke (svagor s nim ma dobre skusenosti), tak si prave Swifty vsimam. Biely som este nevidel :-)

Piki

To Z ti chválim. Čolevek aspoň vie, že od teba môže čakať čokoľvek. Získaš viac kľudu od prchkých ale v zásade rozumných.

rony

v Carrefour, mali tam aj taku nalepku so slimakom ‘pomaly ale iste’ aj tu som kupil ;-)

kap0r

;) tento piatok ti pribudne dalsi swiftak do kolektivu :)
s podobnymi parametrami ako ty> skusky k vodicaku mam az koncom mesiaca ;)

kap0r

no problem, sak by som sa aj rad co – to popytal potom :)
tmavoseda 1.3, petrzalka…watch out :)

Dano

Okolo nehody mas prechadzat pomaly a ohladuplne, pretoze okolo mozu pobiehat ludia v soku.
Inak zelam vela km bez nehody.

rony

[18] toto chapem. ale nechapem, ked cumiacia rodinka v 120tke vbehne do zadku autu pred nimi.

Comments are closed.