Chren

KokainVždy, keď doleziem na dedinu, tak v istých obdobiach ma očakáva malá, strúhanému kokosu podobná, kôpka čerstvého chrenu. K tomu kus šunky (nie tej vymletej strojovej), varené vajce, čerstvé štipľavé papričky a chlieb.
Keď mi to pred pár rokmi chýbalo, skúsil som si kúpiť kdesi v Tescu chren v sklenej flaštičke. Nepomohlo :-)
Tentoraz som kdesi vzadu v aute prepašoval koreň divnej rastliny a práve som mal svoju bielu kôpku predomnou na stole…
Obrázok z wdr.de zobrazuje kokaín z dôvodu vzdialenejšej podobnosti s kôpkou čerstvého chrenu.

Pýtajte sa čo chcete na ask.fm/spravodaj a ja na čo chcem odpoviem.

Čítanie a navštevovanie Spravodaja nespôsobuje majiteľovi žiadny príjem. Pokiaľ rozumiete, že žiadny web nie je verejným priestorom, je vítaná vaša návšteva. Áno, musel som to teraz zdôrazniť uzamkýnaním článkov heslom. Nie je nijako zvlášť utajované. Vzhľadom k extrémnym prípadom obmedzovania slobody slova som úplne odstránil možnosť reakcií pod článkami.

6 odpovedí na Chren

 1. mekelle povedal:

  dobry cerstvy chren, k tomu DOBRA sunka…ano, toto fakt mozem:)))

 2. mekelle povedal:

  este doplnenie – uf, ale uzivat chren snupanim, to chce silnu naturu:))) Ved to ti musi odpalit mozog:) Samozrejme, nehovorim o chrene z obchodu…

 3. Tomáš Ulej povedal:

  Ako chlapec z dediny viem co je to domaci chren. Ale ta priprava… na umretie. Oci slzia, neda sa dychat. A ako taky chren zohnat, to je tiez riadny problem, najviac ho rastie tam, odkial ho jest nechcete (smetiska, luky, kde sa pasu kravy a tak), na zahrade je ho naopak (ktovie preco) minimum.
  Ale ked sa urobi -stoji za to. Odporucam v kombinacii s cviklou, v pomere 1:2 (chren:cvikla). Mnam, mnam, mnam.
  Ten z obchodu som skusil len raz – poviem to mierne. To v tej flaske chren nikdy ani len nestretlo…

 4. Kozo povedal:

  Pamatm si svokra, ked to robil v zavretej kuchyni a vybiehal sa von z casu na cas nadychat luftu. Najlepsie bolo, ked ma ponukol a ja som nic netusiac zacrel. Chren som poznal, tak som sa nebal, len mi bolo divne, ze mi zena posiela signaly. Potom som pochopil. Svokor v zaujme zlepsenia efektu zalieva chren vodou z feferoniek. Ine hustojedlo.

 5. Peavy povedal:

  Ja som nedavno objavil v Polsku flastickovy Chrzan tarty, ale ten bol taky ako prave s krompacom vykopany a na plechovom struhadle postruhany, rovnako ako ten co si pamatam ako maly chlapec. Tie ceske a slovenske flastickove, to su uz len take chrenove kompoty.

 6. mekelle povedal:

  preto sa ten produkt v obchode myslim vola “chreník”