Chren

KokainVždy, keď doleziem na dedinu, tak v istých obdobiach ma očakáva malá, strúhanému kokosu podobná, kôpka čerstvého chrenu. K tomu kus šunky (nie tej vymletej strojovej), varené vajce, čerstvé štipľavé papričky a chlieb.
Keď mi to pred pár rokmi chýbalo, skúsil som si kúpiť kdesi v Tescu chren v sklenej flaštičke. Nepomohlo :-)
Tentoraz som kdesi vzadu v aute prepašoval koreň divnej rastliny a práve som mal svoju bielu kôpku predomnou na stole…
Obrázok z wdr.de zobrazuje kokaín z dôvodu vzdialenejšej podobnosti s kôpkou čerstvého chrenu.

Written by rony

6 komentárov

mekelle

este doplnenie – uf, ale uzivat chren snupanim, to chce silnu naturu:))) Ved to ti musi odpalit mozog:) Samozrejme, nehovorim o chrene z obchodu…

Tomáš Ulej

Ako chlapec z dediny viem co je to domaci chren. Ale ta priprava… na umretie. Oci slzia, neda sa dychat. A ako taky chren zohnat, to je tiez riadny problem, najviac ho rastie tam, odkial ho jest nechcete (smetiska, luky, kde sa pasu kravy a tak), na zahrade je ho naopak (ktovie preco) minimum.
Ale ked sa urobi -stoji za to. Odporucam v kombinacii s cviklou, v pomere 1:2 (chren:cvikla). Mnam, mnam, mnam.
Ten z obchodu som skusil len raz – poviem to mierne. To v tej flaske chren nikdy ani len nestretlo…

Kozo

Pamatm si svokra, ked to robil v zavretej kuchyni a vybiehal sa von z casu na cas nadychat luftu. Najlepsie bolo, ked ma ponukol a ja som nic netusiac zacrel. Chren som poznal, tak som sa nebal, len mi bolo divne, ze mi zena posiela signaly. Potom som pochopil. Svokor v zaujme zlepsenia efektu zalieva chren vodou z feferoniek. Ine hustojedlo.

Peavy

Ja som nedavno objavil v Polsku flastickovy Chrzan tarty, ale ten bol taky ako prave s krompacom vykopany a na plechovom struhadle postruhany, rovnako ako ten co si pamatam ako maly chlapec. Tie ceske a slovenske flastickove, to su uz len take chrenove kompoty.

Comments are closed.