Policajný zásah proti demonštrácii kazašskej novinárky

Slovenska polícia zasiahla proti demonštrácii kazašskej novinárky na mierovom námestí a vyzvala demonštrujúcu zvolanim: „v mene zákona rozíďte sa!“
Demonštrujúca sa nerozišla a tak použila policajná jednotka (20 mužov) vodné delá.
Následne sa polícia rozhodla donútiť demonštráciu *vytvoriť rozostup* a pri použití donucovacích prostriedkov došlo opäť k _preskočeniu kaluže._
Vyšetrovanie zistilo, že dotyčná sa zhromaždila na námesti neoprávnene napriek ohláseniu demonštrácie nakoľko v jej priebehu počet demonštrantov prevýšil bezpečnú kapacitu námestia a u niektorých demonštrantov došlo k neuposlúchnutiu výziev policajnych zloziek. Preto boli použité primerané prostriedky – rukávy z čiernych vlnených svetrov na hlavách a vyhýbanie sa _pohľadom demonštrujúcich do očí._
Kazašská novinárka pre nezávislý zdroj potvrdila, že sa po výzve úprimne snažila rozísť sa viacerými smermi, no podľa jej vyjadrenia to polícia pochopila ako snahu *obklučiť* poriadkové zložky a z toho vyplynula nutnosť okamžitého zásahu. Z neznalosti sa provokatívne pozerala policajtom do očí, čo bolo podnetom k okamžitému zásahu a prevozu celej demonštrácie.
(to bol joke) a toto je správa na SME: Kazašskú novinárku zatkla slovenská polícia a Jarošov článok na jeho eTrend blogu

Written by rony

5 komentárov

Pjotr

By som nadával. Toto už nevyzerá dobre. Radšej by som bol možno za neskoršie prijatie Eura, ako za tento za rok prehnitý štát. Fuj, hanba vláde SR.

tana

som strasne znechutena, a to sa v poslednej dobe vedome vyhybam informaciam o politike.
ked som niekde zacula, ako kalinak uz davnejsie vyhlasil, ze by sa mali zvysovat dochodky policajtom a vojakom, tak som si hovorila, ze ked sa mi to spaja so spravanim sa diktatorov, ktori chcu na svoju stranu dostat silove zlozky, som asi paranoik.
potom sa clovek dozvie o kuklacoch, o rozbitom nose, nitre, zabudla som na hedvigu..
vcera pri pozerani sprav som mala pocit nerealnosti a chvilu som rozmyslala, ci sa predsa len odniekial nevynori borat s tym, ze vsetko je len naaranzovane a ze nasa policia predsa nema na taketo zasahy cas, kedze sa musi venovat takym zavaznym kauzam ako je vysetrovanie tomanovej psa.
ale nakoniec, preco cakat nejaku slusnost k obcanovi v state, kde premier odpoveda na otazky novinarov ironickymi invektivami.
a len tak mimochodom, keby sa bol ten sprejer so zlomenym nosom nasledne tiez potkol a „nechtiac“ rozbil nos onomu policajtovi, to uz by bol utok na verejneho cinitela?

Hogo-fogo

Jsem hrdej Slovák!
Miluji otce národa Mečiara a jeho syna Gešparovoče a slovenského duch svatého Slotu. A tak nahlas říkam: Slověnsko si kazašskou novinárkou rozvracet nedámě.
Novináři spíš na názory techto tří politiku by mneli dát, než na názory slovenského plebsu.
Na Slověnsku po slověnsky a nikdy jinak.
Hrdej Slovák Hogo-fogo v. r.

Comments are closed.