Nainštalujte si Bump – výmena kontaktov medzi telefónmi

Tip na piatok: vbehnite na web bump a nainštalujte si túto aplikáciu. Majitelia aplikácie si môžu takto rýchlo vymeniť kontakty ale aj iné dáta. Tak ako ja zistíte, že kým ju nemáte v telefóne obaja, tak si nič nevymeníte. Preto spočiatku nebudete môcť s ňou nič robiť. To však nevadí, lebo aplikácia je zadarmo a možno sa stane populárnou. Má dokonca API, takže môžete svoje aplikácie programovať a využiť funkcie Bumpu priamo v nich.
Bump existuje pre Android a iPhone.
Osobne som to testoval po prihlásení k WiFi = dva iphony si vymenili kontakty bez problémov. Na bluetooth som to neskúšal. S Androidom tiež nie.
Celé to teda stojí na tejto „maličkosti“. Dovtedy je najuniverzálnejšia a najrýchlejšia výmena klasicky: sme dvaja, jeden nadiktuje druhému do jeho telefónu svoje číslo. On si vytvorí kontakt a prezvoní ho. Napriek nutnosti vyplniť si ďalšie údaje ide skutočne o najlepší spôsob výmeny. A to naozaj viem, že veľa telefónov má rôzne spôsoby výmeny kontaktov počnúc poslaním vizitky mailom cez rôzne bluetooth posielania jednotlivých kontaktov až po hlúpe vkladanie čísla do SMS.

Written by rony