Štrukturovaný životopis

Dodánek sa ma teraz na ICQ spýtal, či viem, ako vyzerá štrukturovaný životopis. Zamyslel som sa a napadlo mu poradiť server profesia.sk a na ňom stránku s veľmi podnetným súborom informácií aj o životopise.
Spomenul som si, ako nás na strednej nútili písať životopis. Ten bol ale skôr literárnym útvarom a nie prípravkou na dielka, ktorým teraz hovoríme štrukturovaný životopis. Ako sú na tom dnešné stredné školy? Nemali by kompletne všetky aspoň túto maličkosť človeka naučiť?
PS: Dodánek nemá ešte strednú školu, tak si na ňom nevylievajte náreky nad úrovňou dnešnej mládeže ;-)

Pýtajte sa čo chcete na ask.fm/spravodaj a ja na čo chcem odpoviem.

Čítanie a navštevovanie Spravodaja nespôsobuje majiteľovi žiadny príjem. Pokiaľ rozumiete, že žiadny web nie je verejným priestorom, je vítaná vaša návšteva. Áno, musel som to teraz zdôrazniť uzamkýnaním článkov heslom. Nie je nijako zvlášť utajované. Vzhľadom k extrémnym prípadom obmedzovania slobody slova som úplne odstránil možnosť reakcií pod článkami.

4 odpovede na Štrukturovaný životopis

 1. Pavel@cetoraz povedal:

  Taky jsem nepochopil, proc nas na stredni ucili psat zivotopis stylem “Narodil jsem se v …. a vyrustal v …” Vsude samozrejme chteji strukturovany zivotopis, kdo by hledal ve 2 strankovym literarnim utvaru jaky skoly ma uchazec vystudovane, ze?
  Ja jsem nastesti jednou na skole nasel casopis “Kariera,” kde byly ukazky pruvodniho dopisu a strukturovaneho zivotopisu (jak v cestine tak v anglictine), nabusil jsem to do LaTeXu a bylo ;) Ted uz jen menim a dopisuju…

 2. samate povedal:

  ako písať životopis

 3. rony povedal:

  samate, mozno najskor bude treba pocvicit citanie, logiku a az potom uvazovat o dobrom zamestnani.
  ale pravda, nic z toho nepotrebujes, pokial nemas ambicie a postaci ticha, pokojna a nenarocna manualna praca.
  vela stastia a dakujem ;)

 4. k3 povedal:

  hehe.. nam na stredni take rikali, ze mame napsat strukturovany zivotopis a melo to vypadat stylem ja k psal pavel. kdyz jsem odevzdal skutecne strukturovany zivotopis tak me za to nadala, ze to neni strukturuvany zivotopis :)) takze tak nejak funguje vyuka na skolach (a je to nedavno tak 2roky..)