A mojich 10

conBlog počítal, tak budem aj ja.


Nebudú to ale vždy len moje lokálne programy:
1. FAR: jednoznačne mnou najviac používaná stálica. A dlho ešte aj bude. Totálne bezkonkurenčný program. Bez neho nemám na počítači ruky a mám pocit, že myš držím v zuboch ;-)
2. Movable Type: publikačný systém
3. FeedReader: RSS čítačka. Pri náraste prísunu informácií práve tento program zjednodušuje a sprehľadňuje ich nával. Patrí sem aj každý software a server, ktorý RSS akceptoval ako príjemnú vec.
4. Mozilla Firebird: presvedčila ma a Internet Explorer padal v roku 2003 do koša.
5. PDA + Outlook: kúpa tohto prístroja mi do značnej miery napomohla odsunúť momentálne nedôležité informácie s neskorším rýchlym prístupom k nim. Proste PIM ako má byť. Outlook pripomínam len z dôvodu, že mi slúži ako nástroj pre vstup údajov (áno, neklepkám ich v PDA, ale na PC).
6. Adobe Photoshop: úprava obrázkov. Pre vrtákov, áno kúpený.
7. bloguje.cz: jednoznačne počin roku 2003, blogovací systém.
8. AdMuncher: blokovač reklamy, ďalšia z vecičiek, ktorá mi uľahčuje život. Ad-Aware som už nezaraďoval, keďže mal význam len pri IE.
9. Monopoly: na PDAčku ich neustále hrám. Je to závislosť.
10. Haali Reader: prehliadač elektronických knižiek pre Pocket PC.
A ešte pár sklamaní tohto roku:
1. e-mail: stratil radikálne u mňa na hodnote až do takej miery, že ho vcelku považujem za obťažujúci a snažím sa mu už vyhýbať na takú dobu, kedy sa naozaj mám chuť predierať nezmyslami.
2. Java v mobiloch: správy pred ich príchodom ma navnadili na isté možnosti, ktoré ale Java nesplnila. Ostala totiž v pozícií hier. To mi nestačí. Navyše si myslím, že Java v mobiloch nikdy nebude mať parametre smerujúce k jej naozajstnej použiteľnosti.
3. Internet Explorer: na moje počudovanie som ho príliš ľahko vymenil za Firebird.
4. TV Tunery: stagnácia v tejto oblasti a neschopnosť TV tunerov rozumne fungovať bez nutnosti kooperácie s procesorom počítača. Totálne neschopný pribaľovaný software k TV kartám.
5. ICQ klient: originálny IM klient pre sieť ICQ je desný zmätok plný reklamy.
6. Výrobcovia mobilov: neustále laborujú s takzvanými manažerskými mobilmi ale ani najnádejnejšie prístroje sa nevyhnú fatálnym nedostatkom.

Written by rony

5 komentárov

rony

tcmd je bordel commander ako kazdy windowsacky program, ktory je zle naprogramovany. preco si kazdy programator mysli, ze cim viac jeho programcok otvori okienok a cim viac ma panelov, hybatok, tym je lepsi?

Comments are closed.