Vyriešená náhrada IEXPLORE.EXE za spúšťadlo Firefoxu

Hľadám binárku alebo funkčnú náhradu za súbor IEXPLORE.EXE (C:\Program Files\Internet Explorer\), ktorá urobí len jedinú vec – naštartuje Mozilla Firefox.
Keby som teraz mal DELPHI, tak si to zbastlím razdva sám, ale nemám :-(
Účel: nadobro sa na jednom stroji zbaviť nechceného spúšťania pôvodného IE a to najmä z etických dôvodov ;-)
[Update: 10.00] Riešenie: ozve sa Vám obetavý programátor a venuje ťažko obetovaný čas developmentingu tejto náročnej aplikácie. Takže eLKa díky :-) Mám ju dať na stiahnutie? Ale áno: IEXPLORE.EXE (fake wrapper for start Mozilla Firefox), 15kb.
Treba IEXPLORE.EXE nahrať do adresára C:\WINDOWS\system32\dllcache a počkať, kým si Windows XP nezanadáva na nejaký problém. Nebudete s ním súhlasiť.
Potom urobíte zálohu pôvodného IEXPLORE.EXE kamsi z dosahu a nahráte tam eLKa Explode to Firefox wrapper :-)
Pokiaľ máte Firefox v adresári C:\Program Files\Mozilla Firefox pôjde to ako hodinky.
Ešte môžete použiť IE theme pre Firefox ale pokiaľ mám skúsenosti, postačí na plochu dať ikonku smerujúcu na Mozilla Firefox s modrým e a vyššie uvedený fake poslúži len ako kladivo na nespratníckych kolegov, ktorí si spúšťajú IE a sťahujú vám do počítačov najnovšie verzie vírusov či spywarov :-)
Autor wrapperu je eLKa a vymyslel som ešte ikonky k programu (nemám ich v ICO formáte)


IEXPLORE ICONS
Aby ste nepovedali, aspoň jedna ikonka na stiahnutie a túto ikonku som pridal aj do binárky (aby ste tam nemali defaulťáka)

Written by rony

8 komentárov

GEDIK

IMHO je to na WinXP dost nebezpecne. Zkousel jsem jednou odstranit IE z celyho systemu (pomoci XPlite) a zacalo to delat strasny psi kusy. Najednou jsem nemohl upravovat vzdaleny registry atd.
gedik na postu ceezet

rony

zvycajne viem co robim. a blbosti aok XPlite pouzivaju trtovia, co ich netreba pustat k systemu ani.

Comments are closed.