Suzuki Swift – test drive

Dnes som si v rámci ostrého výberového kola skúsil krátku jazdu s predvádzacím vozom Suzuki Swift, Verzia GLX s motorom 1,3 litra.
Swift

Keďže som doteraz reálne skúsil iba fobiu, tak pocit bol radikálne iný :-)

Predavač nestihol nič veľa predviesť pretože prakticky hneď som si za to sadol a udusil som motor – spojka zaberá trošku vyššie a zároveň bol voz plne obsadený obecenstvom, ktoré sa zaoberalo technickými vlastnosťami… foťáku, čo mi pomohlo vniknúť do tajov techniky :-)
Swift vzdialenejšie pripomína Mini Cooper a konečne som videl farebné verzie, ktoré ma zaujímali najviac. Až na ten rozjazd, ktorý nie je dôležitý je subjektívny pocit asi takýto:
* radiaca páka o kusok lepšia ako Colt, spojka na Colte bola pre mňa prirodzenejšia ale na Swifte zrejme dosť zavážil pre mňa nezvyklý počet obyvateľov Swiftownu :)
* Stĺpik mi pri rozhliadaní vôbec nevadil a preto som rýchlo odhalil skryté behové fondy robotníčkok vykračujúce si za zákrutou po ceste.
Prečo je toto auto v užšom výbere? Dobre vyzerá a momentálne ponúkané kusy majú aj prijateľnú výbavu (klima, érbeky).
Veľkosť auta zvnútra je voči fabii nečakane veľký. V Colte sa človek cíti viac vzdušnejšie, osádka vzadu sa sťažovala vo Swifte na vysoko položené okná. Farby majú základné biela, červená. Zvyšok klasika metalízová.
Pod kapotu som nakukol a usúdil, že by to kľudne mohli zaliať celé asfaltom – kto v tom bude kutiť, potrebuje Saxanu.
Podstatnejšie sú však ďalšie veci: servisné prehliadky – po 15 tisíc (resp. rok) a za cca 3-4 tisíc podľa toho, čo sa mení.
Ďalšie čítanie: Test drive Colt
Prečítajte si všetko, čo som už od tohto článku stihol napísať o Suzuki Swift z vlastných skúseností.

Written by rony

11 komentárov

noname

Swifta mohu doporučit, i když ročník 1992 :-)
Nerezne (nehrdzaví), 1.3 Swift má menší spotřebu než 1.0 Micra.
Menší boční okna = větší bezpečnost.
Pěkný jde pořídit už kolem 30.000 Kč. (moje cenová hladina).
Ideální auto na popojíždění do práce.

2ge

kamos mal tiez starsieho swifta, nie je to moc rozsirene auticko (vyhoda/nevyhoda?), ale slapalo to dobre.

alieno

Predtým som mal fabiu,ktorú som radšej rýchlo predal lebo to bolo furt v servise.Kúpil som nový swift a nie je o čom.porovnanie velké.japonec je japonec.

KGB

SWIFTA mam od 07.2005, strvordverovy plna vybava, metaliza, je to paradny priestranny tiger! Kufor je sice mensi, ale da sa. Perfektne sedi na ceste a je svizny! Odporucam!

KGB

SWIFTA mam od 07.2005, strvordverovy plna vybava, metaliza, je to paradny priestranny tiger! Kufor je sice mensi, ale da sa. Perfektne sedi na ceste a je svizny! Odporucam!

Costelo

Je super. Ja mám starší 2003 5dv. hatch. málo poznaný 1298ccm 85k 100za11 spotr 5,1l, 815kg. Je to delo i keď je trochu tvrdý po meste ale dá sa. Mám aj r.1992 3dv hatch zatiaľ tiež bezproblémov: 1ks termostat to je všetko. Na prekvapenie je vpredu veľa miesta a vzadu tiež.

Comments are closed.