Mozilla Firefox 1.5 koncom novembra

Vzhľadom na to, že som spokojný s RC2 verzie 1.5, tak môžem s kľudom odporúčať prechod. Oficiálne sa predpokladá výjdenie 1.5 koncom novembra, takže si naplánujte prechod na mesiac december, tak aby stihli zareagovať oneskorení vývojári rozšírení.
Osobné dojmy:
– Mozilla Firefox 1.5 sa nijako výrazne nelíši od predošlých verzií (+),
– mierne zmeny v dialógoch nastavení Options hodnotím skôr pozitívne (+),
– ikonka LiveBookmarks (možné natweakovať rozšírením na RSS Point) sa presunula do adresového riadka (+)
Problémy:
– niečo sa mi nezdá na AdBlock, fungovať funguje a blokuje a blokuje, no niečo sa mi nezdá,
– niečo sa mi nezdá na pluginoch Macromedie, napr. mi nejde Flash na GA, divné
Opakujem znova: niektoré rozšírenia sa môžu deaktivovať po upgrade ale Firefox statočne zisťuje dostupnosť nových verzií.
Hodnotenie: 1.5 bude teda skôr technickým ako vizuálnym upgradom. Prečo (+)? Pretože ste si na FF zvykli a načo riešiť zbytočne radikálne zmeny.

Written by rony

6 komentárov

dusoft

Adblock vs. Flash – skus si pozriet ci mas zakliknute v Adblock options polozku Obj Tabs. Ak hej, radsej ju zrus, je to nejake zabuggovane.

OttY

No, jam som si urobil zálohu a nahodil 1.5 RC2. Fungoval som na ňom 5 minút a šiel preč. Pre mňa žiadny prínos to nebol. Rozšírenie TabMix mi nešiel a teda moja ergonómia šla radikálne dole. Prišiel som o 70% rozšírení, takže si poškám na finálnu release a update rozšírení :-)

dusoft

Hej, mne to zhadzovalo cely Firefox na strankach s Flashom presne kvoli tomu. Je to dost rozsireny bug (ako som tak cital fora) – nezodpovednost vyvojarov AdBlocku, ze to nevypli pri update rozsirenia automaticky.

Tomáš Ulej

Ja mám mierne problémy s downloadovaním súborov, keď dám sťahovať nejaký súbor tak na 5 sekúnd mi zamrzne komp a potom opat odmrzne…
novu verziu som neskusal, dufam, ze toto vyriesi…
btw: ten problem so videl uz aj na inych kompoch

Comments are closed.