Posledný odchádzajúci nech zhasne

You may also like...

5 komentárov

 1. XThom píše:

  Najhoršie na tom je, že keď si nejaký skript takúto (nezabepečenú) stránku nájde, tak sa jej už nepustí. Dobrým spôsobom, aj keď trochu náročnejším na počiatočnú údržbu, je banovanie IP adries takýchto robotov. Alebo pridanie kontrolného kódu z obrázka, na zablokovanie pridania náhodne generovaného reťazca (alebo URL stránok) medzi komentáre.

 2. mekelle píše:

  ten orisek je fakt brutal:) to blokovanie (automaticke) komentarov po istom case by som privital aj ja. zatial nastastie v pohode stiham mazat a blokovat:)

 3. rony píše:

  [1] sakra, neslo mi o navody ako komentarovy spam rusit :-) zmysel clanku je kdesi inde.
  Ze komentarovy spam je nieco ako slepi supi nad mrtvolou.
  Mas mylny dojem, ze si cielene vyhladavaju „mrtve“ weby. To nie. Presne rovnako, lenze tie zive komentare mazu.
  Problem je, ze aj ked mas „filtre“, po ponechani stranky prestanu ucinkovat.

 4. Piki píše:

  V tejto súvislosti, je tu ešte jeden problém. Práve v období sviatkov, sa zvýši aktivita spametov, pretože právom očakávajú, že hafo adminov bude mimo dosahu internetu a nastane komentárová smršť. (Odpozorované zo života). To si takto sedíte pri krbe a zrazu vám začnú chodiť SMS notifikácie na nový a nový a nový a nový a nový a nový komentár… Osobný blog, je ako tamagoči :-)

 5. XThom píše:

  [3] nemal som na mysli, ze roboty vyhladavaju mrtve weby, ale ze ked najdu jeden, kde sa da prispievat, tak sa tam budu tlacit a tlacit (stalo sa to mne osobne a musel som mu proste zablokovat pristup z danej adresy).
  Ale jasne, suhlasim s tebou. Pri starsich clankoch je teoreticky malo pravdepodobne, ze o nich niekto zakopne (ak neobsahuju velmi uzitocne informacie), avsak stale musi existovat moznost, ako autora kontaktovat so svojou pripadnou poznamkou, ci pripomienkou niekedy neskor.