Opera zavádza rozšírenia widgets

You may also like...

9 komentárov

 1. sloper píše:

  Na planovanu podporu widgets som frflal uz pred takmer troma mesiacmi a odvtedy som to stale nerozdychal. Mne Opera vyhovovala ako uzavrety browser pre uzky okruh, teraz ked na seba nabali tony lunetakov (ak pouzijem tvoje pripodobnenie), bude musiet tych lunetakov cimsi neustale krmit, co sa mi teda ale vonkoncom nepaci…
  Sakra, kam som to dospel, frflem na „svoju“ Operu u firefoxaka ;-)))

 2. Keff píše:

  K pameti: Opera si dela spatny image tim ze ma default nastaveni memory cache na ‚automatic‘, coz ve volnem prekladu znamena ‚zaber skoro vsechnu volnou RAM‘. Kdyz se umravni treba na 2MB anebo vypne uplne, problemy s pameti jsou tentam.
  A doufam ze podpora widgetu se bude dat vypnout, XUL je sice modularni, ale primo hyri pomalosti, spatnou implementaci pluginu (plugin je vetsinou ‚hotovy‘ pokud prestal hazet dialogova okna s chybovymi hlasenimi) a memory leaky.

 3. rony píše:

  [2] To nemeni nic na podobnosti s rieseniami pre firefox a vlastne totoznostou problemov s pamatou. Padol jeden mytus o Opere ;-)

 4. rony píše:

  som myslel, ze si viac pokecame, to vsetci mate kompy v detskych izbach? ;-)

 5. Pjotr píše:

  Nová Opera má pre mňa význam z hľadiska rýchlosti, podpore CSS a plnosti funkcií. Widgets sú asi dosť pekné zbytočnosti, ale nech, aspoň sa zorvnávaním s nie príliš „plný“ Firefoxom bude zrovnávať a jej popularita narastie ;-). No nie..?

 6. rony píše:

  [5] neviem ako chce pritiahnut niecim, co uz niekde inde funguje ;-) resp. rozsirenia opery budu asi najmensim tahakom voci firefoxu ;-) to objektivne ;-)

 7. Tibor píše:

  [6] Osobne mi nieje jasné Tvoj text – prečo by mala Opera priťahovať? Staviaš to do jednej roviny a otvorene provokuješ na flame… Ak je to cieľom, tak potom môj komentár nemá zmysel, čo ma stavia pred otázku: Odoslať či neodoslať?

 8. Fifteen píše:

  Ach Widgets? … to je to co pozname vo FF ako Greasemonkey? http://greasemonkey.mozdev.org/ a existuje k tomu kopa scriptov :-)

 9. sloper píše:

  [8] skor nez komentujes, mal by si byt najprv v obraze… ekvivalent ku Greasemonkey je v Opere UserJS.