Skvelá Opera komunita

Predstavte si, že na území *nehybného* nepriateľa nájdete niečo *pružnejšie.* A aj keď to nie je zrovna myslenie, môže to byť celá komunita Opery.
Práve o operácku komunitu mi ide. Jej stránky sú vyvedené v síce fádnejšom (žiadny výtvarný skvost), no zato poučnom prevedení *fluidného návrhu layoutu.*
Samozrejme sú tu aj omnoho zaujímavejšie rozloženia stránok, ktorých výtvarná stránka je mierne zaujímavejšia: Mad Season som už spomínal…
Ľahkým krokom *od natvrdnutosti, k pružnosti* by mohol byť kompromis vo forme rozhýbania pôvodne pevného layoutu pár drobnými zásahmi: Overture21 si predstavte ako pevný. Jednoduchým pretiahnutím titulky doľava a doprava (donekonečna) sa z titulky stane to, čo má titulka byť. No a dvojstĺpec snáď nikomu nečiní problém… Tip ako obmedziť naťahovanie riadkov textu si zoberte od komunity Opery :-)
Lenže! Vy môžete byť ďaleko lepší, a navystrájať neskutočné kúsky. Počul som, že s obrázkami sa vraj nič nedá robiť. *Tak poďme riešiť obrázky!* Design Deconstruct by o tom vedel rozprávať. Vy viete čítať zdrojáky? Tak lúsknite tú fintu, ktorá sa udeje s obrázkom, keď zmenšíte šírku okna pod hranicu, kedy by ste očakávali „vytečenie“ obrázku z layoutu?
Prečo ešte robiť primitívne weby v 21. storočí?

Written by rony

5 komentárov

dusoft

Design Deconstruct: velmi pekna vec a plus bod u mna za jednoduchost riesenia. Skoda len, ze zmensovanie obrazku ho deformuje, ale to je uz vec prehliadacov, ktore mohli nieco ako bilinearnu zmenu velkosti zakomponovat uz davno.

Andy

Can someone translate the above post into English please? I’m curious as to what it says. Thanks.

Andy

Rony,
Thanks. I’m one of four people in charge of Design Deconstruct. Thanks for the mention.

Comments are closed.