Four Things: ako dnes vyzerajú

Je úžasné vysledovať zmutovanie pravidiel, ktoré odovzdávaním z očí do očí pozmeňujú veci, ktoré by sa nikdy meniť vlastne nemuseli a predsa mutujú do rôznych podôb.
Ponajprv bola taká malá prosba: nazvite svoj príspevok s využitím slov *Four things čtyři věci štyri veci*. Spomínam si, že už po pár dňoch ľudová pretvorivosť poriešila aj túto jasnú explicitnú prosbu :-)
V CZ/SK to začalo u Jirku otázkou či to k nám príde a vzápätí už zverejňoval CZ/SK koreň, v ktorom som sa nachádzal aj ja. Preto som už pri zrode dovliekol Four thing na Slovensko.
Zámerne som nemenoval nikoho z blogsme pretože rozbujačenie v tomto médiu veľmi jasne ukazovalo na malígne sklony k neočakávaným mutáciám.
Dnes som sa dopracoval k zmutovanému tvoru na blog.sme, oneskorenej čerstvej vetvičke, ktorá skape na neadresné odkázanie ďalším pokračovateľom a určujem toho, čo ma určil tou najtajomnejšou formou, ktorú máme radi pretože neexistuje ani možnosť domyslenia si.

Written by rony

10 komentárov

jej bývalý

ehm… na blog.sme som Štyri veci zavliekol ja, v (naivnom) domnení, že tvorivosť su začne uberať spôsobom rešpektujúcim pravidlá.
Aj tak je zaujímavé ako reťaz zmutovala na nepoznanie.

Piki

[2] Môj komentár by komentoval erupciu na slnku, tak som si ho scenzúroval sám.

dusoft

Akymi reklamami? Aha, Adblock, uz dva roky ziadne reklamy.
PS Mutacia je nechutna (dodrbanie slovenciny na blvanie).

rony

ja to ani velmi nekritizujem ;-) ono je to vlastne sucastou takejto hry, ze casom sa rozplynie.
poznate ten vtip o trpaslikoch ako sleduju snehulienku ale nedociahnu na okno, tak sa postavia na seba a ten hore nadol odovzdava info, co sa deje? :)

dusoft

inak som mal zamer vytvorit pavuka 4things memu na slovensku, ale neviem, ci by som toto mohol brat ako pokracovanie

rony

[2] Bystro: blbi blbeckovia sa tlacia pisat sprostosti na blogsme a stado ako take vlastne tlaci obsah do priemernosti tonami basniciek, ktore pise do suflika vacsina z nas, kvantami bezcennych uvah davaju nakoniec zabrat tym, pre ktorych by takyto projekt mal byt odrazom k uznaniu. Je to tam tazsie ako riesenie vlastnymi silami. A spusta nahodnych navstevnikov este viac priklincovava projekt skor k „dalsiemu“ priestoru pre prejavy slovnych exhibicionistov a „zabijamcasvkancli“ diskusiami ;-)
to je najlepsia platforma pre reklamu pretoze ked uz z projektu tazko vykukaju ti naozaj lepsi autori, ktorych by mohli nasosat aj v sme aj citatelia sa vytracaju ;-)
ale to su stare zname veci a blogsme zije svojim svojskym zivotom, kedy mlciaca vacsina chrli stovky nezaraditelnych clankov, halasna mensina sa snazi o ideologicku demagogiu pred nesurodym publikom a folklor obstaravaju bojovnici za demokraciu, ludske prava a zamienaju si komercnu firmu s verejnou sluzbou statu :-)

ZZ

ehm… pokial viem, tak na smecko styri veci dovliekol Kozo, ktoremu si to pingol ty.

XThom

Ked sa tu uz keca o zavleceni four things na sme, tak sa da povedat, ze tych ciest bolo viacero a podaktore zavlecenia sa udiali aj v takmer rovnakom case. Mne sa ale nepaci, ako ti blogeri k tejto hre pristupuju. I ked to oznacuju ako four things, uz to imho nie je ono. Pravidla maju absolutne v pazi. Kdezto (my/ti), ktori patrili medzi prvych, poctivo odkazovali na zdroje a na Jirku Buresa, dnesna mladez sa sprava uz uplne inak. Ale co.. sak pohoda :) Kazdy je si strojcom svojej vedomosti ;)
Ale [8] nema chybu :D

Comments are closed.