Google Calendar je tu

Pred časom som hľadal nejaký pekný kolaboratívny kalendár, ktorý by snáď aj zvládol okrem sociálnej kooperácie aj technickú. Konkrétne: načo si písať udalosti, ktoré už niekto napísa a ja si ich iba vyhľadám a prevezmem. Takisto samotný webkalendár je nanič pokiaľ mi neumožní synchronizovať ho s mojimi PIM aplikáciami (PDA, Outlook).
Ako zatiaľ najvyhovújucejší som považoval CalendarHub a možno niektoré vizuálne krajšie existujú.
Na Google som čakal s napätím… Nalogoval som sa do Google Calendar
A pred napísaním prvého slova tohto príspevku som vložil heslo svojho Google účtu a ešte stále sa mi stránka načítava…
Calendar je urobený v štýle Gmailu, čo je len dobre. Má to RSS. To je základ, ktorý musí byť. Ešte to chce nejaké uľahčené vkladanie udalostí (extension, import/export). Zatiaľ to má len „jednorazový“ import CSV napr. z Outlooku. Nenašiel som možnosti ako po štýle delicious pchať udalosti jedným klikom z menu. V každom prípade RSS dáva šancu zobrazovať udalosti na mojej stránke. Ostatné asi príde neskôr.
via Pykaso.net

Written by rony

8 komentárov

Piki

Ja by som aj preskúmal. Aj z pracovných dôvodov by sa mi hodil. Ale nie a nie ho načítať.

emmacore

Ked som sa niekde docital o Google Calendar, hned som sa nalogoval a potesil sa, ze to vyzera jednoducho. Velmi sa z toho tesim, pretoze mi frajerka bude moct pisat spolocne terminy do spolocneho kalendara a ja nebudem mat hlupe otazky ako: „Kedy ideme na lyzovacku?“. Doteraz to pisala do velkeho nastenneho kalendara, ten vsak nie je velmi prenosny :-)

zimmi

Mně se načetl hned, bohužel (bohudík) jsem majitelem Opery 9 a Google mě poslal do prčic s tím, že můj prohlížeč jejich kalendář nepodporuje.

Comments are closed.