Presýtené RSS – dá sa ísť ďalej?

You may also like...

11 komentárov

 1. Tibor píše:

  Zaujímavý nápad – triediť a spracúvať obsah RSS kanálov, to by stálo za to rozbehnúť…

 2. dusoft píše:

  Dalej sa da ist mazanim kanalov, ktore prispievaju k sumu a prinasaju desatkrat prezuty obsah.

 3. Ruziklan píše:

  Riesim to manualne. V zozname novych RSS zaznamov (napr. z Blogportalu) si dam vyhladat vsetky obsahujuce retazec charakterizujuci dany nehodnotny RSS a zmazem ich jednym smahom. Na prezretie mi toho zostane menej.
  Iste, nie je to nic sofistikovane, nejaka automatizacia by sa hodila.

 4. rony píše:

  [2] ano ale to je represivne :-) mne to samozrejme pripomina tapetoanie ak niekto na svojom webe produkuje desiatky poloziek denne a posiela ich do blogportalu. ukracuje tym miesto ostatnym, kedze blogportal je obmedzeny poctom poloziek v jeho RSS ale to je uz subjektivny pocit – tapetovanie posudzujeme aj subjektivne, nielen objektivne. Napr. ten co tapetuje to vidi vyhradne pozitivne :-)
  [3] to nejde – tym si nuteny urobit nejaky ukon pricom tapetujuci ti neustale pridava nove a nove polozky. To je ako so spamom – ak je ho 10 percent z celej posty, tak mazes. Ak je to 90 percent, tak ta serie.

 5. rony píše:

  aby bolo jasne, nejde mi prvoplanovo o tapetovanie.
  skor o spajanie – zdruzovanie podla kriterii:
  – zdroj
  – tema

 6. dusoft píše:

  Technorati ale napr. taketo vybery ma, ci nie?

 7. rony píše:

  [6] ten som nikdy nepouzival. Navyse tam nie je kazdy zdroj o ktory by som stal a prilis vela tych, ktore nemozem sledovat (napr. anglofonne urcite nie).

 8. dusoft píše:

  OK – to ma len napadlo, ze oni robia de facto vyber.

 9. rony píše:

  [8] ved ano, mne sa principialne paci sposob zobrazovania Google News. Pokial by to bolo prepojene podobne ako nedavno pisal Kryl o http://spotback.com/ – mimochodom to je nastroj, ktory ma toho strasne vela a viditelne reaguje na tvoje zmeny v preferenciach – to niektorym podobnym webom chyba – napr. asdf.sk sa javi ako neinteraktivna sluzba a tu robi celkom chybu – mala by klast vacsi doraz na to, ze nie je iba puhym vyberom clankov.

 10. dusoft píše:

  Suhlasim, to si uz ale vyzaduje ist nad ramec zberu RSS ci noviniek od uzivatelov. Napr. algoritmus, bayesiansky system a pod.

 11. rony píše:

  [10] áno, je tu stovka schopných ľudí, ktorí sa zakopávaniu programovaním dokola toho istého. Už sa teším, že ďalší mainstreamový produkt už nevznikne zosekaním anglofónnych vzorov.