Je veľkosť prílohy e-mailu meradlom účelnosti investícií?

You may also like...

11 komentárov

 1. Filip Valasek píše:

  Ano, mozno chcel minister vyjadrit nieco ine, nez povedal, priklad megabajtoveho mailu nebol ten spravny.
  Presne si vystihol tie problemy, ktore v statnej sprave vladnu: nezmyselne rozposielanie sprostych mailov, nemoznost komunikovat s uradmi bez behania.
  Naozaj sa v tejto krajine nenajde nikto schopny, co by mohol konecne zacat s informatizaciou a nezamienal si ju s posielanim mailov a s webovymi strankami statnych institucii? Ako sa da informatizovat napriklad uz bez takej „malickosti“ ako je jednoznacny identifikator osob? Nerozumiem tomu, zastavuje sa mi niekedy rozum nad tym.

 2. Piki píše:

  Vzdelanie, páni, vzdelanie chýba aj tým úradníkom, aj ministrovi. Nič viac a ani nič menej ako vedomosti. Ozaj, a prečo by sa vlastne mali vzdelávať?

 3. rony píše:

  piki, priznajme si, ze prave u Pociatka to moze byt jedno, zrejme je po predchadzajucej kariere dost zabezpeceny aby zopar „vedomosti“ absentovalo bez vyraznej ujmy na jeho ekonomickej pritazlivosti.
  V takej pozicii sa staci obklopovat ludmi, ktori nemali to stastie vyvazit ekonomickou nadprodukciou vedomosti a musia si prestiz udrzovat hlavne nimi ;-))

 4. Filip Valasek píše:

  Ešte ma k tým megabajtovým mailom napadla jedna osobná smutne úsmevná skúsenosť.
  Raz som písal nejakú žiadosť na ministerstvo vnútra (e-mailom), myslím, že to boli policajné zložky, to je nepodstatné. Zaujímavejšie však je, že mi behom dvoch až troch dní chodilo denne cca 10-20 mailov s „vtipmi“ a s PPT dokumentami.
  Posielal to jeden človek a adresátmi bolo vždy asi 30 ľudí od vedúceho odboru až po ľudí z iných ministerstiev a samozrejme aj ja. Nedokázalo sa mi to zlúčiť s mojimi názormi a dodnes to nechápem.
  Samozrejme na moju žiadosť mi dodnes nikto neodpovedal a medzičasom som si to zistil aj inak.

 5. mafo píše:

  Pravda je slabe slovo na hodnotenie tohoro spotu

 6. rony píše:

  [4] To je ešte horšie ako som si predstavoval. Je maximálne svinstvo, ak v štátnej správe sedí človiečik, ktorý podlieha nutkaniu preposielať každú hovadinu všetkým, ktorí mu niekedy napísali pracovne.

 7. Filip Valašek píše:

  [6] V mojom prípade verím, že to bol omyl, lebo to prestalo, ale aj tak ma to trochu zarazilo.
  Zasa na druhej strane takí ľudia sedia aj v „serióznych“ firmách (DELL, IBM, HP,…), takže je to skôr problém všetkých ľudí.

 8. rony píše:

  [7] vo firmach je to ich problem.
  niekde si vedenie firmy vyzobne exeplarny pripad – najma ak tym zamestnance obtazuje aj ich :-)
  ale v principe je to jedno – ak to samotnej firme nevadi, ze si zamestnanci koluju medzi sebou sprostosti a ze to mozu posielat aj klientom…
  u nas je z mojej strany velmi silna propagacia proti tymto hlupostiam. Oni sami o sebe nebezpecne nie su ale moze sa stat presne to, co si napisal a este horsie.
  Mozno aj mojou zasluhou sa moj zamestnavatel v elektronickej komunikacii velmi dobre hodnoti.
  Cele preposielacie sialenstvo spociva v odkukavani: on to robi, tak asi mozem aj ja. a lavina zacala – myslene lavina navyku preposielat. no a potom sa to dostane k naozajstnym hlupakom, ktori ani na dobre mienene upozornenia nedokazu reagovat a stavaju sa na listoch stastia doslova zavisli.
  Uz by to chcelo podiely na zisku a je zo mna tovarnik ;-)

 9. Sveťa píše:

  Výborný článok!

 10. ja píše:

  nuz – kral je nahy! problem je uplne inde. oni totiz stale ziju v socializme a cez internet dostali do ruk nastroj, o ktorom si myslia, ze je urceny na ich bezuzdnu zabavu a zahananie nudy. je to cele chore z podstaty rozmyslania. ti ludia ani nerusia, ze webove pripojenie uradu nesluzi prioritne pre nich a ich zabavky, ale pre „stranky“, teda ich zakaznikov. teda – neslusi… nema sluzit im. ale skuste dnes nieco vybavit mailami na slovenskych uradoch. oni to stale chapu ako cosi navyse, podradne, s cim sa ani netreba zapodievat. ak dostanu doporuceny list, to je uz ine kafe. podatelna, zaregistrovanie a vsetko okolo, papier beru vazne. ale mail, to je pre nich stale len akasi zabavka na zabitie nudy.

 11. rony píše:

  [10] no a preto ma Pociatek 1megabajtovy limit :-)