Sharp sa vracia – Sharp EM One UMPC

You may also like...

9 komentárov

 1. Samušo píše:

  Ja viem, škvrny na slnku, ale pri tvojom dôslednom vysvetľovaní skratiek tagom acronym mi chýba aj objasnenie UMPC. Teda, mne už nie, našiel som si :)
  Inak, aj mňa zaujímajú viac UMPC ako PDA, hlavne kvôli klávesnici.

 2. rony píše:

  [1] tak to mas neuraz sa dost obmedzene vnimanie, pretoze naco ti je klavesnica na PDA, kde tam nie je Notepad :-) (prehanam trosku ale zamer je jasny)
  koniec koncov nic ti nebrani ku akemukolvek PDA s USB Host strcit USB klavesnicu. Tych sa vsade povaluje vzdy dost. A vyhoda? Nemusis nosit klavesy naviac :-)

 3. Samušo píše:

  [2] Keby len obmedzený, ale aj zaujatý :D
  Povedzme, že pre PDA neviem nájsť využitie, zato pre UMPC hej.

 4. rony píše:

  [3] lenze potom upozornujem, ze ten Sharp ma WM.
  problem je skor v strope moznosti:
  dnesne procesory pre UMPC vhodne nie su. ci nejake budu je otazka.
  preto viditelne dochadza k devalvacii oznacenia UMPC aj na stroje s WM.
  ver, ze aj ja chcem UMPC ale zbytky rozumu mi tvrdia nieco ine.

 5. Samušo píše:

  [4] Prečo sú terajšie procesory nevhodné? Pre vysokú energetickú záťaž?

 6. rony píše:

  [5] Ja si myslím, že terajšie procesory vhodné pre beh Windows majú vysoký výkon vykúpený generovaním množstva tepla a značnou spotrebou.
  Naviac si myslím, že pre UMPC zariadenia by asi boli vhodné integrovanejšie chipy a hlavne PC sú príliš rozsegmentované stroje.
  Naproti tomu je použitie špecializovanejšieho HW podmienené predpokladom úspechu – ak sa investuje do užšie špecializovanej technológie musí pre ňu byť využitie.
  Preto je technológia PocketPC rozvinutejšia pretože už máme za sebou nástup PDA, múdrych telefónov a procesory sú „staré“ známe a využívane kdekoľvek (môj Synology má napr. presne taký procesor ako moje PDA).
  a teraz sa pozri na procesory PDA, je tam nejaký progres? Sú procesory pre PDA každý polrok nové? Ani nie. Už pár rokov sa používajú stále rovnaké.
  V roku 2005 sa hovorilo o 1000MHz procesore pre PDA a stále tu nie je.
  Pozadie je práve v tom, že čím väčší výkon tým viac tepla a spotreby. To ide proti tomu, aby bolo možné použiť Windows v malom stroji pretože od nich automaticky predpokladáme, že ich nebudeme 2x denne nabíjať len preto, že ich chceme mať spustené 16 hodín v kuse.

 7. Samušo píše:

  [6] Ďakujem za vysvetlenie.
  Prezrel som si, koľko UMPC vydrží batéria a je to smutný príbeh.
  Tak mi napadá, či by nebolo cestou vyrábať tie veci na mechanický pohon – na kľuku alebo na kľúčik. Rádio také už existuje.

 8. rony píše:

  [7] na druhu stranu priemerne notebooky vydrzia 2-4 hodinky a ta horna hranica je skor vynimocny udaj. takze niet sa co cudovat, ked to nejde u notebookov. Lenze v porovnani s PDA je to slabe.

 9. Samušo píše:

  [8] No nič, veď ja si počkám :-)