Funguje navigácia mimo otvorený priestor

You may also like...

5 komentárov

 1. Patrick píše:

  Jediným v súčastnosti používaným spôsobom navigácie mimo dosahu signálu satelitov je akési „odhadovanie“ trasy pri prejazde tunelom, kedy si GPS drží dovtedajší smer jazdy a rýchlosť odhaduje na základe priemerných hodnôt.
  GPS navigácie zabudované v autách pracujú mimo signálu na podobnom princípe, ich výhdou je prepojenie s kolesami, tachometrom a čidlá na ABS systéme vozidla.
  Navigaciu v budove to vsak neriesi:-)

 2. rony píše:

  áno, práve tie budovy a uzatvorené priestory ma zaujímajú ako by šli riešiť.

 3. Filip Valašek píše:

  Myslím si, že v budovách je to prakticky neriešiteľné. Meranie polohy je príliš závislé na charakteristike materiálu, z ktorého je budova zhotovená. Ak sa niekto chce nechať navigovať po budove, tak bude požadovať väčšiu presnosť.
  Riešením sú samozrejme nejaké referenčné lokálne stanice, ktoré by boli na nejakých vhodných miestach a tak by sa mohla pozícia určovať aj vo vnútri budovy. Toto však považujem za príliš nákladné a aj mierne zbytočné.

 4. rony píše:

  [3] presne tak. na Cebite by sa mali predstavit nejake riesenia, preto dopredu premyslam, v akom smere. Tiez tipujem, ze navigacia v budovach je momentalne vcelku zbytocna resp. by mohli – pokial majitel budovy naozaj chce – parazitovat na GPS prijimacoch a posielat im data, ale vseobecne si myslim, ze klasicky navigacny system budov je omnoho menej nakladny :-) a okrem samotneho urcenia polohy predsa je nutna aj mapa…
  takze okrem toho, ze recuscituju Galileo na Cebite sa toho mozno vela neudeje.
  takze sa idem orientovat na to, ako sa vyvija UMPC oblast :-)

 5. Erix píše:

  Autonavigace mimo volny prostor je resena pres male gyroskopy a je celkem presna. Tzn. i v budove by to tak slo resit.