Preberám sa d-fensom, väčšinou publikuje veci v nedeľu večer a tak sa k tomuto webu vraciam priebežne, keď mám čas na články, kde je nutné myslieť. Tentoraz sa venuje čomusi, čo je častým argumentom, jazdite hromadnými prostriedkami, budete “zelenejší”.
Článok je dosť dlhý a preto vytrhnem z kontextu: najmenej ekologický je vlak. Áno práve ten ELEKTRINOU poháňaný. A čo horšie, je najmenej ekologický aj pri PLNOM obsadení cestujúcimi.
Automobil je rovnako ekologický ako autobus.
Zabrdzite s ekoprotestami. Článok smeruje k nejakej pointe. Výpočet “škodlivosti” je totiž podľa mantry ekoterorizmu “emisie CO2” a článok vlastne smeruje k spochybneniu tohto “parametru” a naráža na to, že je to veľké zjednodušenie. Alebo inak, ekológia nestojí len na emisiách tohto plynu. To pravdepodobne nie je nijako zásadný objav :-)
Koniec koncov, článok kritizuje materiál, ktorý vznikol v pedagogickom prostredí :-)
Návrh iOS aplikácie
od úplného začiatkuNaša nová kniha pre iPad je určená tým, ktorí sa chcú naučiť vyvíjať pre systém iOS, no boja sa začať.
Na tvorbe spolupracoval Spravodaj!
Vyšlo v iTunes BookStore pre iPad
-
Pred desiatimi rokmi
som napísal2003-05-21Animatrix
V piatok po prvej časti Matrixu je na Markíze aj Animatrix Posledny let Osirisa. …2003-05-21DNES JE ANTISPAM DAY!
Ako som predznamenával pred pár dňami, dnes je Anti SPAM day. Takže prežime tento deň bez spamu. Ako na to? Neotvárajte poštových klientov ( … -
Zostaňme v spojení
-
Používajte ako ja šifrované zálohovanie na Mozy.com
Neo Cube na MaGulky.sk
Pátrate po predkoch: geni.sk
Niekoľko rokov je aj tento web na webserver.sk
-
pošli do vybrali.sme.sk