Bleskovo: Amazon Kindle Fire na Slovensku

Mám tu nový Kindle Fire. Ako iste viete, je použiteľný len na území U.S.A. a tak trocha informácií.

  • nekupujte to so zámerom normálne používať, môžete ho však rootnuť a nahrať tam normálny Android (zvážte, či to vôbec dokážete),
  • kúpte si k tomu USB kábel s micro-B koncovkou, dodáva sa len s nabíjačkou (U.S. zástrčka),
  • na svoju WiFi sa prihlásite,
  • mali by ste mať na Amazone svoj účet, kľudne si Fire zaregistrujte,
  • okrem predinštalovaných aplikácií žiadne ďalšie nenainštalujete, ani tie FREE,
  • môžete používať webový prehliadač, mailový klient, čítačku ebookov, posielať si dokumenty na “kindliu” adresu mailom, Pulse klient, IMDB klient, Weather Channel, Amazonský obchod, QuickOffice.
  • pravdepodobne žiadna hudba, žiadne video (vraj po skonvertovaní a nahraní cez USB kábel možno).

Amazon Kindle Fire

Amazon Kindle Fire

Záver: normálne použitie bez úprav je možné len na webové stránky, e-mail a možno Pulse. Dodatočné náklady je USB kábel alebo aspoň konvertor na európsku zástrčku pre nabíjačku. Technicky založení jedinci ho môžu kúpiť ako výzvu pre nahranie Androidu.

Upozornenie: na bežné používanie mám iPad, nebudem na tom nič meniť. Kindle Fire som kúpil len preto, že ma zaujíma a nebude určený k bežnému použitiu. Pravdepodobne ho nakoniec skúsim prerobiť na normálny Android.

Celkom ma potešia konkrétne skúsenosti s nahraním CyanogenMOD 7 (napr. na macu).

Pýtajte sa čo chcete na ask.fm/spravodaj a ja na čo chcem odpoviem.

Čítanie a navštevovanie Spravodaja nespôsobuje majiteľovi žiadny príjem. Pokiaľ rozumiete, že žiadny web nie je verejným priestorom, je vítaná vaša návšteva. Áno, musel som to teraz zdôrazniť uzamkýnaním článkov heslom. Nie je nijako zvlášť utajované. Vzhľadom k extrémnym prípadom obmedzovania slobody slova som úplne odstránil možnosť reakcií pod článkami.

Komentáre sú uzavreté.