AntiSPAM ťaženie v USA

Na Internete sa objavili informácie o zatknutí jedného z popredných spammerov v USA, ktorý okrem rozosielania nevyžiadaných správ má svedomí aj iné delikty.


Za rozesílání nevyžádané pošty dostal Buffalo Spammer pokutu půl miliardy korun
11. 5. 2003 7:16 – Americký soud v Atlantě rozhodl, že Howard Carmack, přezdívaný také Buffalo Spammer, který od března 2002 zaslal elektronickou poštou 825 milionů nevyžádaných sdělení, musí zaplatit společnosti EarthLink 16,4 milionů dolarů (více než 480 milionů korun) jako náhradu za způsobené škody. Na základě soudního rozhodnutí musí také ukončit činnost.
Jde o další soudní rozhodnutí namířené proti rozesílatelům tzv. spamových e-mailů, které zahlcují internetovou síť a otravují život uživatelům. Velcí američtí poskytovatelé internetu jako EarthLink, AOL a MSN se totiž stále častěji obracejí na soudy, aby zastavily superspamery, jejichž technická zařízení generují miliardy většinou reklamních e-mailů. Někdy však slouží spamový e-mail k podvodným praktikám.
Loni v červnu vyhrál EarthLink u soudu odškodnění 25 milionů dolarů (tehdy asi 900 milionů Kč) ve sporu s dosud největším rozesílatelem spamové pošty L.C.Smithem ze státu Tennessee. Ten rozeslal asi miliardu e-mailů. EarthLink se také soudně domohl zastavení činnosti dvanácti spamových společností a má v běhu čtyři soudní procesy proti dalším 80 společnostem.
Howards Carmack a zřejmě ani další spammeři nebudou schopni zaplatit odškodnění, protože na jejich účtech nejsou žádné peníze. EarthLink však uvedl, že odškodnění je druhotné, hlavní je zastavit proud nevyžádaných e-mailů.

Zdroj: technet.cz
Článok na ZDnet

Môže sa Vám ešte páčiť...