Smartphone: Do Not Disturb, FilterOne, SmartFilter, AutoFlight, SmartHiker

Do Not Disturb je jednoduchý program, ktorý popri AutoFlight a SmartFilter robí vždy časť z toho, čo asi najlepšie plní SmartFilter. Problémom týchto programov je nutnosť mať ich trvale spustené – v prípade trojice programov sa už obávam o prežitie :-)
Do Not Disturb dokáže na zmeškané volania automaticky odoslať volajúcemu SMSku.
AutoFlight vie prepínať medzi „lietadlovým“ režimom, režimom „schôdza“ a normálnym režimom. Vie tiež telefón vypnúť. Slabinou je hnusný design a podľa mňa amatérskosť celého programu – využíva svoje časovače a plánovače a ledva dokáže načítať —manuálne— nejakú udalosť z kalendára špeciálne označkovanú a zaradiť ju ako „štvrtú“ z možných udalostí. Dosť slabé.
SmartFilter už pôsobí profesionálnejšie, no dokáže však len vytvoriť profily, v ktorých si zakrížikujete tých, čo im chcete blokovať ich príchodzí hovor. Profily sa vedia nastavením programu prepínať podľa času alebo podľa toho, či je v kalendári udalosť s predom nastaveným stavom (Busy, Out of office), čo je príjemnejšie ako AutoFlight. Bohužiaľ SmartFilter nevie telefón vypnúť ani prepnúť na lietadlo. Takisto nemá aktívne operácie ako napríklad odpovede na neprijímané hovory (predstavujem si dokonca zdvihnutie volania s prehraním zvukového záznamu, odpovedanie SMSkou či spustenie záznamu).
Aby som to zhodnotil – týmto trom programom chýba veľmi veľa vecí, ktoré zrejme teraz vymýšľa ďalší programátor ako inú aplikáciu. Pritom by stačilo poriadne spraviť jedinú.
FilterOne je ďalší blokovač ako som predznamenal v poslednom odstavci. Blokuje okrem príchodzieho volania aj SMSky od vybraných kontaktov. Zasa na to ide inak ako „komplexným návrhom“. A nevie naozaj nič, čo som práve nenapísal. Ide teda skôr o primitívny blokovač „otravných“ ľudí a tu musím skôr doporučiť SmartFilter, ktorý síce SMSky nevie blokovať ale to už je vedľajšie.
Momentálne si musíte vybrať.
Zaujímavým programom je SmartHiker, asi prvý GPS program pre Smartphone. Dávam to do pozornosti ale nekomentujem.
Domáce stránky: Do Not Disturb, SmartHiker, FilterOne.

Môže sa Vám ešte páčiť...