Tak a je to: dnešný deň s budíkom

Trošku mimo tému: dnešok sa niesol v znamení vstávanie. O jedenástej som zistil, že ešte stále spím a budík to vzdal o pol ôsmej zastavením sa. Haproval už, dožíval. Takže som dorazil do práce, vypísal si dovolenku najprv na pol dňa a potom na celý. Rozhodol som sa kúpiť si budík. Vedel som, že problémy ešte len prídu.
V Tescu na Kamennom majú len budíky s chorým pipkaním. Nezaujímavé. Budíky s kovovým zvončekom majú len mechanické. Zazvonia len raz.
Prešiel som celé mesto. Moja predstava o obchode plnom hodiniek sa minula. Všade len nezmyselné náramkové. Prinajhoršom nástenné kuchynské. Do prdele.
Zmenil som štvrť. Aupark. Nay. Klasický výber rádiobudíkov ako kdekoľvek inde. Ceny od 900 do 2500. Pípkanie také isté ako nezmysly z Tesca.
Desaťminútové prosebné čakanie pred zamknutou skrinkou a konečne som ulovil predavača. Nakoniec sa prejavil ako ochotnejší typ. Prstom som ukazoval a počúval.
Zúfalosť mi nedala a kúpil som nejaký Sony za 1900 korún. Nepremýšľal som, iba som zistil, že na maxime hlasitosti a záruke, že budem budený ešte PDAčkom, doterajším chorým budíkom, sa snáď ráno občas aj zobudím.
Áno, moje budiace systémy ničia život susedom, iba môj spánok nechávajú kľudný. Ako sa budia hluchonemí ľudia? Tak ako ja?
Takže takto som dopadol, od obeda až doteraz som obiehal obchody a vraciam sa s nezmyslom, ktorý idem teraz skúsiť zvládnuť.
Neviete, kde sa dá kúpiť siréna?


moj budik

Written by rony

10 komentárov

Mahu

nabal si hasicku,medicku,alebo policajtku-tie sa snad k sirenam dostanu:-)…mozna by stacila i obycajna hysterka…:-)

timpo

mat tvoje problemy, moje namesacne tretie ja neprekvapi ziaden budik ku ktoremu je fyzicky pristup, dnes teda vcera v pohode zvladlo vypnut (bez narusenia hladiny Delta) 2 mobily, pda a samozrejme obligatny radiobudik s oblubenym „buzzer“ efektom ktory miluje cele okolie mojej izby

Capricorn

Zaobstaraj si nejakou cestou – to už nechám na teba, akou, bábätko….To je spoľahlivá siréna, a naviac ako bonus dostaneš ešte počas noci zopár zobudení zdarma….:o)

Capricorn

Zaobstaraj si nejakou cestou – to už nechám na teba, akou, bábätko….To je spoľahlivá siréna, a naviac ako bonus dostaneš ešte počas noci zopár zobudení zdarma….:o)

Capricorn

Určite… s malými odchýlkami – hodinku dopredu,alebo o hodinku dozadu… ale potom ti to o to viacej vynahradí…

lední brtník

brtník má nastavenou věž zhruba na 6 ráno, hodinu to hraje, potom zas spokojeně usínám.
dostat se do práce bývá dřina

Comments are closed.