Ako si žije Firefox na značkovom stroji

You may also like...

7 komentárov

 1. dusoft píše:

  Jedna vyhrada k Firefoxu a vyzdvihnutie Opery: skus si otvarat nove okna z nejakej stranky tak, aby si to urobil aspon 50 krat. Zaroven ich mozes priebezne zatvarat.
  Vtedy uz bude mat Firefox vdaka zlemu manazmentu pamati zabratych aj 128 MB. Otvorenie noveho okna bude trvat vyse 5 sekund.
  Opera v tom istom teste obstoji na 1. Je svizna aj napriek 50 otvorenym oknam a ich opatovnemu zavretiu. A to 51. otvori rovnako rychlo ako 1. Firefox zial nie a este k tomu zabera vela pamate.
  Mam Win2000, 2,2 intel mobile a je to naozaj zle s tym Firefoxom v tomto. Nastastie, ze to otvaranie novych 50. okien nie je denne pouzitie.

 2. rony píše:

  a plati to aj na zalozky?

 3. smirnoffff píše:

  Nevím, jestli v takové míře, ale platí to i pro záložky. Alespoň já to tak na svém stroji vypozoroval – FF postupně sežere spoustu paměti a nerad ji pouští, narozdíl od Opery. (A přesto používám hlavně Firefox… ;-)

 4. rony píše:

  ja som este viac ako 35 nevidel! :) ale priznavam, ze s nechutou otvaram veci ako PDF, SWF prilis vela js…
  Mam este z cias IE na to alergiu, lebo pri takyto veciach pravidelne IE skolabovalo aj s celym OS :)

 5. dusoft píše:

  Na zalozky to neplati az v takom rozsahu samozrejme (aj ked tiez obcas po zatvoreni zaloziek zabera vela pamate). Ale manazment pamate potrebuje _urgentne_ zlepsenie.

 6. smirnoffff píše:

  PDF jsem na svém počítači v browseru ještě otevřený neměl, SWF mám standardně zablokované, JS si užiju dost např. na Gmailu a Bloglines.
  Právě teď mi FF zabírá 33.2% z 94752k, a to mám otevřenou jen tuto stránku.
  Ale mám pocit, že s nejnovějšími verzemi FF se memory management zlepšuje, tak doufám, že to bude pokračovat… ;-)

 7. Ľuboš Kmeťko píše:

  Ja som mal s Operou v poslednom čase otrasné skúsenosti čo sa týka vyťaženia pamäte a procesora – niekedy úplne záseky na desiatky sekúnd (procesor na 99%). Trochu pomohlo vymazanie časti mailov, chache, histórie a pod. Ale aj tak ju používam naďalej, zvykol som si a nechce sa mi presúvať všetky maily, heslá, RSS kanály a pod. inde. A najmä čakám na osmičku (beta inštalovaná cez 7.54 padala), ak sa to nezlepší tak asi predsa len prejdem na Firefox a Thunderbird.