quelle beztabuľkovo

Pomaly je už samozrejmosť, že všetci sypú nové weby a redesigny stránok už v beztabuľkovom layoute. Teraz som zachytil informáciu, že aj také typy stránok ako Quelle.sk
Kritika: robil to človek, čo mu učarovali možnosti „template“ v jeho obľúbenom redakčnom systéme, takže pácha zverstvá do kódu „pretože, veď ja to napíšem ako šablónu iba raz, takže nemám problem“. Preto je kód zásadne písaný takto:
<div style=“position:absolute; left:5px; top:5px; width:129px; height:30px;“>
V redakcií Spravodaja sme kvôli tomu zvolali naliehavú redakčnú radu a vydávame komuniké: Navrchu joj, vo vnútri hnoj. S odporúčaním: linkovať CSS ako externý súbor a výzvou: externe je to fakt lepšie!

Written by rony

8 komentárov

Jozef Izso

Beztabuľkovo? Veď celú page majú uzatvorenú vo veľkom frame :-D
Vyzeráto, že webdizajnerské firmy majú nové položky v cenníkoch: beztabuľkový layout, ktorý je o 15% drahší a samozrejme ho klientovi presadia, pretože je to „in“.
A pritom vznikne obyčajný paskvil, ktorý len mi simuluje beztabuľkovosť.
Taký T-Mobile už má oveľa lepšiu stránku :-) ale majú ju mierne rozpadnú :D

pepe

Uf, tak ten kod je riadny blivajz – to uz riadsej mohli ostat pri tabulkach, ostalo by hodnotenie „zastarale“, takto si koder vysluzi hodnotenie „totalne, az odporne, hnusne diletantske“…

rony

mne to pripada nieco ako Nioneta weblog (vid. toplist), tiez nikto, kto pochyti za pochodu nejake nove veci a potom si ich aplikuje starymi metodami a este je plny nadsenia, ako je in ;-)
ja totiz pevne verim, ze cely autorsky tim je fakt bezmedzne nadseny spolu s klientom ;-)

Havran

dusoft je mi luto ze je to humus lebo kostru som vyrobil ja a snazil som sa aby bola dobre :) ale uz ma aj tak vyskrtli z autorov webu aj ked tam bolo napisane len ze som pomahal z „upravami a testovanim“ (to ze som prepisal ten humusny php kod na nieco kusok prehladnesie z konstrukcie typu if(nieco) echo „kusstranky“; then if(nieco) echo „kusstranky“; then if(nieco) echo „kusstranky“; atd. do rozumnejsich include aby sa to lahsie spravovalo je celkom nepodstatne :))

rony

havran ty si sa este nenaucil korporatnemu pravidlu, ze creva nie su dolezite a predava sa len to, co sa da vytlacit na farebnej tlaciarni a da sa nalepit na ciernu dosku k predvedeniu zadavatelovi? Havran Havran, ty idealista ;-)

Comments are closed.