LCD monitory letia závratne nadol

Toto je len pozastavenie sa – moje deväťnásťpalcové SONY som kupoval za hodne odlišnú cenu a dnes som sa po dlhom čase pozrel koľko to vôbec dnes stojí. Nejaká bežná 19″ placka už pod desať tisíc a SONY ich má kľudne za pätnásť.
Už celkom verím tomu, že LCD za tento rok prevalcuje CRT technológiu. Iba pripomínam, že každá masová výroba so sebou prinesie aj čosi naviac – najžiarnejší príklad je v obyčajnej diskete. Moje prvé diskety vydržali roky. Posledný balíček z desiatich kusov obsahoval dve, ktoré som vyhodil a spoľahlivosť bola taká, že nechať tam niečo pár dní bolo riziko.
Škoda, že takto neklesajú aj ceny PDA. Je to zrejme spôsobené cenou operačného systému – tá sa zrejme moc nehýbe.
Bodaj by sa software hýbal cenami takto – čo by ste povedali, keby dnes stáli XPčka štyrikrát menej ako pred dvomi rokmi?

Written by rony

4 komentáre

Jozef Benko

Grafik si ešte dlho nekúpi LCD, bezohľadu na to, aký lacný bude. Ale áno, bežný užívateľ na CRT zabudne už počas najbližších kvartálov.

dusoft

Webovy grafik si LCD bude musiet kupit. Idealne CRT ako by grafik chcel nema nikto a ignorovat zazitok (LCD: ine farby) uzivatelov je nezmysel.

azure

ehm.. mam nove 19″ lcd – a tak som rozmyslala, ci si nemam nechat tu staru 17tku, alebo kupovat k novemu notebooku aj novy monitor :(

Comments are closed.