Píšeme svoje prvé komplexné CSS

You may also like...

9 komentárov

 1. Jamesek píše:

  Já používám trošku jiné rozdělení, ale myšlenka je podobná. První css je jen spojovací (v něm jsou odkazy na další styly, dobré pro výměny souborů, redesigny, a tak různě, nezasahuju do html), druhé je kostra layoutu – rozvržení stránky, kde co kam patří spolu s hlavními rozměry (margin, padding). Třetí je typografie (různé nastavení prvků css, okraje, chování), čtvrté obsahuje barvičky (všechny informace color, borders color, background a vazby na background images) – to už jen tak pro legraci. ;)

 2. Pjotr píše:

  Ja to mám dosť podobne.
  Najprv si to navrhnem na výkres (všetko grafické). Potom pokračujem približným logickým rozčlenením – ktorá časť sa bude ako volať a čo všetko tam chcem mať. Potom príde na rad CSS a dolaďovanie logiky layoutu. No a nakoniec drobnosti v CSS.

 3. sloper píše:

  Co je to CSS? Nieco som zmeskal? :-)))

 4. Tibor píše:

  Používam trošku iné rozdelenie:
  /*tag:*/ – globálne vlastnosti pre tagy
  /*class:*/ – globálne triedy
  /*layout:*/ – layout webu, vrátane nadpisov ktoré majú špecifické postavenie, táto časť je ďalej rozčlenená na header, (topmenu) main, menu a footer
  /*page-specific:*/ – obsah v maine závislý od stránky (trebárs fotogaléria, stránka kontakty, …)
  Každý má svoje zažité rozloženie, každé má svoje výhody i nevýhody, záleží od webu… Raz som skúšal rôzne farebné schémy na jednej stránke a kvôli tomu som si pospájal všetky prvky s rovnakými farbami (cez background alebo color) a farbu definoval na jednom mieste… Bolo to rýchlejšie ako na x miestach meniť farby…

 5. rony píše:

  [4] ano, napr. ak chces zmenit modru na zelenu
  tak v jednom CSS mozes ten isty prvok spominat viacejkrat:
  h1, #box, .zvyraznenie { modra }
  h1 { velkost pisma }
  #box { poloha, velkost }

 6. Tibor píše:

  [5] Presne, otázka znie – kde je hranica? Na čo všetko to použiť? Kedy dávať vlastnosti podľa prvkov a kedy prvky podľa vlastností:
  prvok{jeho vlastnosti;} vs. prvky{vlastnost;}

 7. Michal Hantl píše:

  Já to píšu podle posloupnosti elementů na stránce, myslím, že tak je to nejjednodušší.
  Pak podle jednotlivých kontejnerů layoutu, jako je sdebar, hlavička, patička rozdělím viditelnýma poznámkama.

 8. dgx píše:

  Rony, myslíš, že když píšeš článek pro HTML a CSS kodéry, je nutné v každém odstavci znovu a znovu vysvětlovat, co ty zkratky znamenají?
  Nebylo by i jedno vysvětlení zbytečné?

 9. rony píše:

  [8] tie skratky vysvetluje automat – plugin. chapem jeho nedostatky ale nie som ochotny venovat cas skumanim ako ho vylepsit. mas spravnu pripomienku. avsak nepisem zrejme vyhradne pre koderov.