Čo je zlé na Firefoxe 2.0 RC3?

Tak ten Firefox som si nainštaloval a vyzerá to fakt tak, ako som si myslel. Viac ako šesťmegový balíček. Zobral som slovenskú verziu a vraj by to malo robiť kontrolu pravopisu a zatiaľ mi podčiarklo slovo Firefox a to moje šesťmegové. No mohli si ten Firefox dať do slovníkov veru :-)
Bulvárny nadpis ale seriózna poznámka: Nejde mi rozšírenie del.iciou.us, čo je pre mňa dosť kritická vec. Nejde mi ešte Paste and Go, čo tiež veľmi často používam.
Inak z rozšírení je všetko ok.
RC3 je už akoby predčasne narodená konečná verzia ale aj tak ČAKAJTE. Ja som skúšal, lebo skúsiť môžem beztrestne.

Written by rony

7 komentárov

OttY

No, ja mám doma na svojom stroji asi 15 rozšírení a po nahodení 2.0 RC2 mi asi polovica zahlásila, že takto to ďalej nepôjde. Takže ja na 2.0 presedlám asi až tak mesiac po jej finálnom vydaní. Alebo budem obtýždeň skúšať, že čo nové :-)

SlovakSoft

Zakázať kontrolu kompatibility nie je problém. V skutočnosti som medzi desiatkami rozšírení našiel iba jedno, ktoré spôsobovalo vo verzii 2.0 problémy (Colorful Tabs).

OttY

[3] Budem Ti povďačný, ak ma postrčíš správnym smerom, ako zablokovať kontrolu kompatibility vo FF. Dík.

SlovakSoft

OttY: http://www.mozilla.sk/rozsirenia/nightly-tester-tools/
http://www.mozilla.sk/rozsirenia/local-install/
Alebo manuálne úpravou súboru install.rdf v archíve XPI (položka maxversion).
Alebo všeobecne pre všetky rozšírenia:
Otvoriť about:config a pridať do neho Nový reťazec s názvom app.extensions.version a zadať jeho hodnotu na nižšiu verziu Firefoxu. Napríklad ak sa používa 1.5.0.7, tak tam dať hodnotu 1.5 a potom sa dajú nainštalovať všetky rozšírenia, ktoré sú kompatibilné s verziou Firefoxu 1.5. Najistejšie to ale bude tými rozšíreniami.

Comments are closed.