Automatické vypínanie počítača v zadanom čase

You may also like...

7 komentárov

 1. dusoft píše:

  pre linux GUI: kshutdown

 2. Jenda píše:

  Start, Ovládací panely, Naplánované úlohy, Přidat naplánovanou úlohu, Další, Prochádzet, vyberte ľubovoľný zo zobrazených programov, Další, vložte názov a čas spúšťania, Další, upresnenie času spúšťania, Další, nakoniec treba určiť konto v používateľa pod ktorým sa úloha spustí, Další, Dokončiť.
  V Linuxu:
  # at 20:00
  shutdown -h +1

 3. Filip Valašek píše:

  [2] at funguje aj vo Windowse.

 4. Smad píše:

  Jedine co mi chyba v „at“ je ze nedokaze naplanovat spustenie prikazu napr. o hodinu. Takze toto uz treba riesit bud scriptom ktory vygeneruje podla aktualneho casu cas vykonania prikazu, alebo siahnut po nejakom programku ktory to dokaze. Takze v konecnom dosledku som si vybral programik Switch Off. Ide len o to ze ked si na prijemne zaspavanie chcem pustit nejaku muziku usetri mi to paru klikov ;)

 5. rony píše:

  [4] hej, pretože som pred vekmi nevedel ako vložiť programom naplánovanú úlohu, tak som si taky program „o xx minút sa vypni“ urobil presne podľa funkcie v televízoroch, kde si jedným tlačítkom naklepem čas do vypnutia a zároveň na to vidno aj z pár metrov. Momentálne už PC nepoužívam na také veci, pri ktorých by ho bolo treba…
  program je na „software download“:http://www.madaj.net/software/

 6. Gambit píše:

  Vypinat pocitac programovo shutdownom je zbytocne, su na to vo win32 api funkcie. A shutdown.exe napr nie je k dispozicii v starsich verziach Windows. Aj ked, tam su zase ine win32 funkcie, ale to je iny problem. Neviem ako to je s Vistou. Ja som si taky tool napisal a vtedy este Vista nebola. Ale kod je to trivialny a na nete je takychto schedulerov plno.

 7. rony píše:

  [6] cim konkretne vypinas pocitac, to je uz naozaj nepodstatny detail.
  problem je, ze take „schedulery“ obchadzaju vstavany scheduler windows. rozumieme si? :-)