Ministerstvo vnútra opäť varuje a tentoraz pred mobilmi

You may also like...

5 komentárov

 1. Pjotr píše:

  Vždy bude situácia taká, že malé množstvo jednotlivcov bude robiť najväčšie množstvo hlúpostí a chýb, ktoré budú vrhať zlé svetlo na tú väčšinu, ktorá s tým nemá nič spoločné.

 2. [1] Tak to je přesné …

 3. ShadoW píše:

  Tak se dívám, že u vás máte taky na úřadech zazmrdováno. :-)

 4. bimbo píše:

  A to si este asi nezail, co sa generuje z domeny colnasprava.sk ! Porno fotky v ppt formate, rozne videa, a podobne „sluzobne“ kravoviny. Tato domena je podla mna najvacsim siritelom „sluzobnej“ posty. Vidno, co maju colnici za pracu, ako su „vytazeni“.

 5. rony píše:

  [4] ten problem je v jedinej malickosti, najspodnejsie kadre v tychto organizaciach maju zasadny argument: nikto im nesmie hovorit do toho cim sa zaoberaju v elektronickej poste. Ich pakou je „ochrana sukromia“ a stotoznuju si elektronicku postu s listovym tajomstvom.
  Malokto ma chut ist proti tomuto argumentu aj ked by sa dal pomerne jednoducho zmiest zo stola:
  1. nariadenie o pouzivani elektronickej posty
  2. pridelovanie schranok elektronickej posty NIE na meno ale na nejake evidencne cislo. Akonahle je stol, za ktorym sedis oznaceny inventarnym cislom a nie tvojim menom, tak si ho nemozes zobrat domov ako svoj sukromny majetok. To iste plati k schranke elektronickej posty.
  3. zakaz komunikacie s vonkajsim svetom inak ako z generickych adries napr. „colnik323 z statnyurad bodka sk“, „upratovacka z ministerstvo bodka sk“ atd.
  4. archivovanie vsetkych sprav na „nezmazatelne“ zariadenia a k tomu samozrejme usmernenie, ktore jasne a zrozumitelne upovedomi vsetkych pouzivatelov elektronickej posty, ze cela komunikacia je archivovana. Samozrejme primarnym cielom archivacie je nutnost dohladania pracovnej komunikacie niekolko rokov dozadu, co im aj tak uklada zakon.