Filter textovej reklamy

Reklama sa obvykle vkladá “externe” najčastejšie ako “kus” kódu (javascript) a tak je pomerne jednoduché poštvať AdBlock nielen na bežné bannery (obrázkové, flashové) ale aj na boxy s textovou (kontextovou) reklamou typu AdSense.
Čo ak príde doba, že si ľudia začnú do stránok pchať reklamu bez týchto barličiek? Priamo do kódu?
Myslím, že ani potom nebude AŽ tak ťažké si otravné časti textu blokovať. Bude to však chcieť niečo ako “bonzovanie” na “centrálu”.
Mohlo by to fungovať takto: označíte otravný kus textu, v kontextovom menu zvolíte povel “Blokovať” a rozšírenie prehliadača si to “zapíše” a nabudúce takýto text “skryje”. Popritom to môže “nahlásiť do centrálnej databázy a ostatní používateľom by sa mohli zaregistrované reťazce sťahovať.
Na všetko je potom liek: kým dobehne “lenivosť” inzerentov v menení znenia svojich textov, tak si takýto systém pomerne účinne splní svoju úlohu.

Pýtajte sa čo chcete na ask.fm/spravodaj a ja na čo chcem odpoviem.

Čítanie a navštevovanie Spravodaja nespôsobuje majiteľovi žiadny príjem. Pokiaľ rozumiete, že žiadny web nie je verejným priestorom, je vítaná vaša návšteva. Áno, musel som to teraz zdôrazniť uzamkýnaním článkov heslom. Nie je nijako zvlášť utajované. Vzhľadom k extrémnym prípadom obmedzovania slobody slova som úplne odstránil možnosť reakcií pod článkami.

4 odpovede na Filter textovej reklamy

 1. thomm povedal:

  myslim, ze ti, co si reklamu blokuju su voci nej taki paranoidni, ze aj ked ju zablokovanu nemaju, urcite na nu nekliknu. nevidim preto v blokovani reklam ziaden problem, kedze vacsinou na nu klikaju len ludia ktori este netrpia reklamnou slepotou.

 2. rony povedal:

  [1] s tym suhlasim :-)

 3. SlovakSoft povedal:

  Polovicu už dokáže rozšírenie Delete or Load Selection. odstráni z webovej stránky označenú časť. Ešte keby to ukladalo do budúcnosti, tak máme filter textovej reklamy.

 4. dusoft povedal:

  RIP – rest in peace extension? len tu centralizaciu treba dotiahnut.