Zdroj: Flickr.com je zjednodušované uvádzanie zdroja

You may also like...

6 komentárov

 1. dusoft píše:

  Vacsina fotiek na Flickri je copyrightovana, niektore su pod Creative Commons, ale aj ta vyzaduje, aby bolo uvadzane meno autora.

 2. tybi píše:

  Totálny súhlas… pri uvádzaní zdroja by si dokonca mal každý dať aspoň trochu námahy (rýchle hľadanie v Google) s preverením, či je ten jeho zdroj tým pôvodným. Na druhú stranu, ak to niekto nespraví, asi ho za to ukameňovať nemôžeš.
  V tomto konkrétnom prípade to však problém je, práve z dôvodov, ktoré uvádza dusoft.

 3. Piki píše:

  Zdroj internet, zdroj Flickr, zdroj Google, zdroj komunita… Keď o tom tu čítam napadla mi iná analógia: Socializmus, znárodnenie, patrí to všetkým a tak podobne…
  Hm, problém je to čo tu už zaznelo dvakrát. Raz v tvojom článku, potom v reakcii od tybiho. Život sa skladá z maličkostí a veľa maličkých porušení práv a drobných krádeží obsahu (aj fotka je obsah) udolá aj veľkého optimistu. O čo ide? V podstate o nič. Asi ho za to nebudeme kameňovať. Hm, tak to v prvom kroku nazvime správnym slovom krádež alebo chyba (znárodnenie, pripísanie kolektívnemu autorovi). Keď to máme takto pekne pomenované, myšlienkový prúd čo s tým sa už rozbehne sám.
  Etrend to nezalinkuje, pretože texty sú primárne pripravované pre papier a to by bola práca navyše. Ako by potom vydavateľské domy výskali nad tým, že ich internetové vydanie je rentabilné, keby museli skutočne robiť remeselne poctivé internetové spravodajstvo?

 4. rony píše:

  [2] v tomto pripade nejde o ziadnu namahu. skor by som povedal, ze ten co vyhladal obrazok vsetky udaje mal na obrazovke, no zjednodusil to tym, ze uviedol Flickr.
  cize neda sa vyhovorit, ze hned nevidel kto je autor :)
  proste nechceli robit reklamu neznamemu fotografovi. v tom je to cele.

 5. dusoft píše:

  ale jeho dielo uzili na komercne ucely. cize autor ma dokonca pravo pozadovat honorar.

 6. Jiří Bureš píše:

  V případě novinářů v tom vidím jěště lenivost. Najít a uvést zdroj je v případě Flickru a spol. velmi jednoduché, ale je to práce navíc. Mnoha novinářům chybí důslednost a profesní čest zdroj uvést. Což je v přípaně novinařiny velký prohřešek.