O spame píše aj denník SME

Môže sa Vám ešte páčiť...

2 komentáre

  1. rony píše:

    Uz som pisal o hrozivosti a jeden odstavec clanku v SME presne ;-) zacinam mat pocit takej davovej psychozy ;-) pred chvilou som cital,ze blogeri pisu o sluzbe seznamu o blogoch ;-) ja uplne bez toho aby som to vedel som post o seznamovych blogoch napisal ;-)

  2. rony píše:

    Ako reagovať na spam od slovenskej firmy
    1. Odpovedzte stručnou žiadosťou, aby vám firma už žiadne ponuky nezasielala. Uveďte, že ste si nikdy žiadnu reklamu neobjednávali a odosielateľa upozornite, že porušil paragraf 3 odsek 6 zákona 147/2001 o reklame, za čo mu hrozí pokuta 2 milióny korún. Ideálne je poslať slepú kópiu (BCC) vášho e-mailu aj niektorému známemu, aby ste neskôr mali viac dôkazov, že ste ho skutočne odoslali. Prijatý aj odoslaný e-mail si uschovajte.
    2. Ak dostanete od tej istej firmy reklamu znova, zašlite kompletnú korešpondenciu vrátane hlavičiek e-mailov na adresu, ktorú nájdete na http://www.soi.sk/kontakt.htm (vyberte si príslušný inšpektorát SOI podľa sídla firmy, ktorá e-maily odoslala), prípadne na ui@soi.sk . E-mail označte ako podnet ku kontrole dodržiavania Zákona o reklame. SOI vás bude o výsledku prešetrovania informovať.