Prečo prelepujete RSS?

Prečo Mižochov blog prelepuje RSS samými sebavymýšlancami? Čo takto definitívne riešenie:

 • ponechaj staré RSS s tým, čo poskytuje,
 • chýbajúce údaje vlož do novších formátov
 • Je mi trošku divne, ako sa snažite prelepiť chýbajúce údaje vkladaním dovnútra title, description a pod. blbiny, keď môžete proste a jednoducho generovať kľudne dve RSS/RDF.
  A nič by sa ani moc nedialo, keby ste syndikovali len vo vyššej verzií: robí to BLOK a je to absolútne super.
  Ukážky kódov na disk.sk, ale kľudne si kuknite aj moje RSS či RDF.
  Mimochodom, kto z bloggerov už opustil verzie 0.9x?
  [Doplnené 16:00] Vidím, že som sa trafil do správnej nálady bloggerov a dvaja mi už pozitívne zareagovali: Prevažně neškodný blog:RDF a pixylophone:RDF.
  [Doplnené: 20:50] RG~BLOG formát aktualizoval na RSS 2.0, k problémom vo FeedReaderi chcem pripomenúť túto Ottyho poznámku.

  Môže sa Vám ešte páčiť...

  16 komentárov

  1. Jiří Bureš píše:

   >generování více RSS
   Není problém pro generované blogy, ale pro ty co vytváří RSS ručmo to už problém může být.
   >vyšší verze
   Vyšší verze jsou složitější a to může odrazovat. Přece jenom 0.9x jsou velmi jednoduché. A tak po nich mnoho lidí sáhne. No a pak se snaží slabiny standardu (třeba ono datum vydání příspěvku) obcházet.
   To co použil RG jsem probíral na conBLOGu (protože je nedostupný, nedávám odkaz), ale aby šlo podle title třídit, musel by dát datum na začátek title.

  2. rony píše:

   na rucne editovanie RSS by sa snad uz mohol niekto najst a spravit v delphi ci niecom podobnom editor, ktory na jeden nasup vygeneruje dva subory.

  3. Lukáš Mižoch píše:

   No, když vidím tvé RDF a mé RSS, tak v poměru užitečnosti k velikosti jednoznačně vedu. RDF má příliš velkou režii, aby zobrazilo obsah. A nikde není zaručeno, že čtečka se bude řídit datem publikace.

  4. Lukáš Mižoch píše:

   BTW, klidně přejdu na nový formát Echo, ale k čemu to bude? :-)))

  5. rony píše:

   neber to osobne, lenze mne sa nepaci takto hura-akciovo pchat dokopy nesuvisiace polozky do formatu, ktory nema na to „kofliky“ – lahko separovatelne polozky. Najma pokial UZ EXISTUJE vhodne riesenie pre dany tvoj problem.
   Ono existuje.
   To nie je moje riesenie, to je RDF format podporovany dalsimi nastrojmi. Ak si schopny doplnat do title este aj datum, si schopny vytvarat aj simultanne RSS vo vyssej verzii resp. RDF.
   Naco sa zasa zaplietat do nestandardnych rieseni a este to ukazovat, nebodaj navadzat, ostatnym ako „hura, pozrite ake pekne riesenie“.

  6. Jiří Bureš píše:

   >hura-akciovo pchat dokopy nesuvisiace polozky
   Když jsem navrhl v http://blog.converter.cz/index.php?p=163 dávat do title datum, tak jsem vycházel z metody, kterou používá WebWord http://www.webword.com – weblog zabývající se použitelností. Týkalo se to případů, kdy nejde použít verzi RSS, která podporuje potřebné vlastnosti (tj. dávat datum, kam patří).
   No a do title v HTML doporučuje u weblogů dávat datum Mark Pilgrim – IMHO je to dobré pro zvýšení přístupnosti.

  7. rony píše:

   1. ja si myslim o verziach RSS to, co som povedal
   2. datum si v sablone pre blog mozes prihodit k title tak alebo tak. pevne ho spojit s nadpisom – cojaviem – nie dobry napad.

  8. Lukáš Mižoch píše:

   Aby bylo všem stěžovatelům vyhověno, tak jsem RSS změnil. :)
   http://www.mizoch.net/blog/2003-08.html#121954-rss

  9. rony píše:

   ja ti dam otrapu ;-) aspon ho zalinkuj ;))

  10. otty píše:

   No, teraz si podipnem ja :)
   Tym, ze si presiel na RSS 2.0 a nenchal aj RDF, tak si odpilil FeedReader, pretoze ten RSS 2.0 este nepozna a preto datumy z RSS 2.0 neprecita :)

  11. Jiří Bureš píše:

   A ještě pro Lukáše: můj Newz Crawler nepřečte titulky Tvého RSS, které obsahují háčkované a čárkované znaky. Podle stejného pravidla nepřečte ani obsah příspěvku.

  12. Lukáš Mižoch píše:

   No, Jiříku, to už je tvůj problém. Je rok 2003 a já rozhodně kvůli programu, co neumí osmibitové znaky, nebudu psát „cesky.“ :)
   Otty: RDF nemá až tak úžasné vlastnosti, abych na něj potřeboval přejít. Datum u příspěvku v každém případě je a jak si to který program zpracuje, to už neovlivním.
   Neodpustím si povzdech: Dokud jsem RSS neměl, tak tyhle problémy nebyly. :)))

  13. rony píše:

   jo chlapci, ale ja uz som v situacii, ked nieze plati:
   „co nevyjde v blogoch, ako keby nebolo“
   ale:
   „co nepride do citacky, ako keby nebolo“
   kazdy blog bez RSS je tak trosku strateny ;-)
   nehovoriac o spravodajskych servroch vsade mozne.
   Proste pri tom mnozstve URL nemam sancu a bookmarky nepomahaju, tam si ukladam ak ma nieco zaujalo ale „nebije“ ma to po xixte, ze HUHU mame nieco nove ;-)
   na formaty mozeme mat rozne nazory – niektore systemy zvladaju bez problemov generovat aj viacej vystupov, takze nijaka praca navyse nehrozi ;-)

  14. Lukáš Mižoch píše:

   My, co si blog děláme ručně pomocí copy and paste, na něco takového nemáme čas ani náladu. :)

  15. Jiří Bureš píše:

   To Lukáš >No, Jiříku, to už je tvůj problém.
   Považoval jsem za zbytečné úvádět, že Newz Crawler je celkem nový program (verze pár měsíců stará) a že jiné české RSS zdroje stejných verzí a kódování celkem v pohodě načítá. Trochu jsem se na to díval, ale ve zdroji jsem rozdíly oproti jiným nenašel. Měla to být pro Tebe pomoc.
   Problém je možná ve stylování XML. Jiné zdroje ji nemají.

  16. Lukáš Mižoch píše:

   Stylování je součást XML. To by vůbec žádná čtečka neměla brát v potaz.