Čo ponúkol Aktuálne.sk epileptikom?

Nový čisto internetový denník Aktuálne.sk určite svojim marketingovým „nemyslením“ („musíme na nich zablikať, aby sa na nás zafixovali“) podporuje epileptikov:
* animované logo; skvelý PR ťah, ktorý už nezvládam pri mojej duševnej sile ani komentovať. Len tak ďalej, konkurencia onemie úžasom nad pohybujúcimi sa konštrukciami a čitateľ? Ten zdochne od záujmu,
* amatérski marketingáči priam milujú naskakovacie písmenká, tak vpravo od loga nám musia naskakovať hotlajná. Čitateľovi to pri klikaní a neustálom naskakovaní písmenok odznova privedie záchvat. Ale niekomu v redakcií sa to URČITE orgasticky páčilo.
Asi je fajn, že sa niekto pokúsil o čisto internetové vydanie správ za pomoci profesionálov (rozumej ľudí, ktorí už v iných médiach pracovali). Lenže ako promo nie je poblikávanie (rozumej pobľakovanie po ľuďoch) so zámerom upozorniť, tá najpríjemnejšia voľba.
Neblikajte ani so zámerom ani bez neho. Otravuje to a hlavne rozptyľuje. Čitateľ to musí vnímať.
Aby ste marketingáči vedeli: práve takéto praktiky ho potom nútia pátrať ako proti tomu zabojovať. A voči tomu nezmôžete vôbec nič.
PS: pokiaľ to nezmizne, môžem publikovať spôsoby ako zrušíte logo a tie naskakujúce písmenká. Záleží, či sa čitateľ Spravodaja to chce dozvedieť :-)

Môže sa Vám ešte páčiť...

8 komentárov

 1. SlovakSoft píše:

  Svätá pravda, rád si to tam budem čítať, ale prvé čo som spravil – reklama preč a písmenká skameneli.

 2. emmacore píše:

  Heh, necitam ten web, ale ked zacnem, bloknem logo v Adblocku. Tie behacie pismenka mi az tak nevadia.

 3. dusoft píše:

  To je ina onania.

 4. rony píše:

  tie naskakujuce pismenka sa zrusia AdBlockom:
  http://aktualne.centrum.sk/soumar/img/design/hotnews.js
  pricom text nezmizne, len sa nenakopne funkcia, ktora ten text „pomalicky“ po pismenku nahadzuje.
  Flashove logo vyzmizikuje uz naozaj kazdy :)

 5. Jaro píše:

  Tam dokonca preblikáva aj obrázok titulnej správy. S takýmto ťahom som sa ešte na informačných portáloch nestretol.

 6. orc píše:

  imho by navod mal byt pre technicky menej zdatnych citatelov publikovany okamzite a bez nejakych upozorneni. upozorneni, argumentov a dobrych rad uz bolo publikovanych podla mna dost, ak je niekto ignorant a sprava sa voci citatelom ako chrapun vykrikujuci pocas predstavenia v divadle do mobilneho telefonu, nech nesie za svoje pociny zodpovednost. a teraz tym chrapunom nemyslim toho chudaka, co to musel naklikat, ale ideoveho povodcu takychto skvelych napadov.

 7. rony píše:

  [6] ja bohuzial nie som medium, ktore by masovo oslovilo citatela s navodom ako zrusit zo stranok nezelany objekt. aj keby som to rovno napisal, tak nezasiahnem ani len vyznamnu vzorku pouzivatelov :-)
  tak alebo onak, chovam v sebe ocakavanie, ze tieto blikacky su len akymsi promo, ktore casom zmizne.

 8. Samušo píše:

  Pravda, pravda.
  Za tým určite stojí nejaký gýčar, ktorému sa cnie ze webom z 90-tych rokov s animovaným zavináčom a textom „email me“.