Rozšírenie možností v diskusiach na SME.sk

Dlhodobým pozorovaním dospel výskumný team ÚND SAV (Ústav Nekonečnej Diskusie Spravodajskej Akadémie Vied) k nasledujúcim záverom:
* pravítko -/+ je skutočne využívané a pomerne jasne definuje príslušnosť diskutujúceho a jeho momentálny mentálny stav,
* farba ľavej časti pravítka je ďalším charakteristickým prvkom myslenia a predpokladaných pohnútok,
Dochádza však aj k niektorým problémom, ktoré môžeme zhruba označiť ako „pretočený tachometer“. Vyskytuje sa výhradne v ľavej oblasti „pravítka“. Preto si ÚND dovoľuje nasledujúci návrh pre zlepšenie prehľadnosti:
Predĺžiť ľavú časť pravítka
ÚND verí, že nasledujúca jednoduchá úprava vytvorí postihnutým jedincom ďalšiu dôležitú métu, ktorú v súčasnosti bohužiaľ dosahujú v extrémnej rýchlosti, čím strácajú motiváciu a snažia sa o svoj ďalší vývoj zakladaním „nulových“ účtov len preto, aby ich postup smerom doľava opäť nebol brzdený zbytočne nízko nastavenou latkou ľavého okraja pravítka.
Vpred. Čelom k masám.

Môže sa Vám ešte páčiť...

4 komentáre

 1. FrozenDog píše:

  Skvely postreh, ale obavam sa, ze layout diskusii SME nie je dost siroky na take pravitko, ake by bolo treba.

 2. emmacore píše:

  Dobry napada :-) Ked si admini a uzivatelia nestrazia diskusie, vyroji sa kopec debilov a hupacich konikov. Kvoli takymto som az na vynimky prestal citat diskusie na Sme. Napr. v Trende zatial odolavaju. To je vsak zrejme sposobene tym, ze pri ich clankoch treba viac rozmyslat – preto ich hupacie koniky necitaju. Weby typu Pravda alebo Aktualne su zažumpené uz riadne dlho.

 3. FrozenDog píše:

  emmacore: nemyslim, ze u tychto ludi je precitanie clanku podmienkou jeho komentovania ;-)

 4. rony píše:

  [3] oni potrebuju tieto podmienky:
  1. kolonka konto
  2. kolnka heslo
  3. tlacitko prihlasenie
  4. kolonka pre text
  5. tlacitko odoslat
  po prekonani tychto bodov su nutne uz iba tieto dve podmienky:
  1. kolonka pre text
  2. tlacitko odoslat
  :-)