Druhý deň: Ultrabook v znamení blesku
Ako som už písal v prvom dieli, mám tu krásny hliníkový laptop vytvorený podľa predstavy Intelu o ultrabookoch.
Nemám v pláne sa podrobne venovať používaniu systému Windows Vista, ktorý je predinštalovaný a laptop stačí naozaj iba zapnúť. Podľa všetkého časť disku obsadzuje „restore“ systému, takže s tým pri kúpe počítajte.
Našťastie mimo bežný zvyk obyčajných laptopov je tá plôška namiesto myšky použiteľná. Takmer tak dobre vytvorená ako sa traduje u MacBookov. Nemá síce na povrchu sklo, no nevadí to. Je teda celoplošná, multidotyková a čo mi naozaj vadilo bolo dvojprstové rolovanie nahor a nadol v „opačnej“ logike – tj. chcem ísť dole, musím hýbať prstami po touchpade nahor. Som teda vyznávač „OS X Lion“ úchylky. Vy ostatní budete v kľude.
Na tomto laptope ma ani nenapadlo pripojiť myšku. Šialená myšlienka, doteraz som žiadny laptop nedokázal ovládať. Nijako a ničím okrem poctivej myšky. Naopak som siahal po obrazovke – nie je dotyková a táto predstava by už asi bola nad rámec oprávnených nárokov.
Klávesnica je príjemná, píše takmer nehlučne. Vlastnosť, ktorú čakám od veci vyťahovanej v cudzom prostredí, kde nechcem alebo nemôžem rušiť.
Nie som síce nadšenec obklopenia kláves so šípkami ďalšími, no Acer použil ešte najpríjemnejšiu možnosť a to umiestnenie Home a End. To sú nedeštruktívne operácie a pokiaľ zvládate tento kompromis je všetko v poriadku. Na toto rozloženie sa dá zvyknúť lepšie ako keby sa výrobca snažil tieto klávesy rozmiestniť niekde inde.