Mám avatar na Bloguje.sk

Moj avatarV poslednej dobe sa opäť sype kopec vecí z Bloguje.sk


Podľahol som avataru. Sám by som sa do toho nenakopal, príde mi otravné maľovať si obrázok pevných rozmerov a pomaličky na každý možný systém s inými rozmermi a podmienkami. Ale budiž je to dáno, že na bloguje.sk je to pomerne jednoduché.
Takže na úvodnej stránke v kontaktoch mám môj avatar, ktorým ma spoznáte na systémoch bloguje a systémoch Gravatar. Pokiaľ uvediem svoju URL, pokiaľ uvediem jednu z registrovaných e-mailových adries pre Gravatar, pokiaľ vaša stránka podporuje a zobrazuje avatary a gravatary.
Pre majiteľov denníčkov na Bloguje.sk mám tip ako integrovať avatar do stránky, tak aby v prípade neuvedenia URL sa avatar nezobrazoval. Do šablóny miesto rady od admina:
<img src="<$BlogCmtAvatar$>" alt="avatar" />
uveďte toto:
<IfUrl><a href="<$BlogCmtURL$>"><img src="<$BlogCmtAvatar$>" alt="Tady mohl být avatar" class="avatar" /></a></IfUrl>
Zatiaľ to neuvažuje s kolidovaním systému Gravatar, ktorý je zasa orientovaný na emailové adresy. Moja idea je ale jednoduchá. Podobne ako avatar bloguje urobím zápis so značkou IfMail a prostredníctvom CSS prekryjem cez seba oba avatary. Potom môžu nastať tieto možnosit:
* komentujúci neuviedol www ani mail: nezobrazí sa nič
* komentujúci uviedol www. Vtedy sa zobrazí štvorček a pokiaľ má na tejto adrese obrázok s avatarom, tak sa do štvorčeka umiestni
* komentujúci uviedol mail. Vtedy sa zobrazí štvorček a pokiaľ má k nemu Gravatar, tak sa umiestni do štvorčeka
* komentujúci uviedol mail a www. Vtedy sa oba obrázky prekryjú takže bude vidno iba jeden z nich. Pokiaľ ale na www nemá obrázok, tak sa prípadne prekryje gravatar prázdnym štvorčekom a nič sa nedeje.
Toto som už ale nerealizoval.

Written by rony

2 komentáre

dusoft

Myslim, ze Gravatar je spravny smer. Horsie to je s dostupnostou, ak dana sluzba zanikne.

rony

za tych par minut prace s gravatar.com mam skor pocit, ze im web obcas vypadava. viazanie na emailovu adresu mi pride obmedzujuce. najprijemnejsie by mi bolo viazat to na nick, no tam chapem nejednoznacnost.

Comments are closed.