Tichá revolúcia v druhej verzií Firefoxu

You may also like...

8 komentárov

 1. 21 píše:

  Spravodaj má nejakú úvodnú stránku? Ako vyzerá? :))

 2. Jozef Benko píše:

  Ono ani nezáleží na XML… je to len vec sémantiky.

 3. rony píše:

  [2] cely cas ako som to pisal mi slovo semantika neprislo na um ale pisal som prave o tom :-)

 4. dusoft píše:

  V dobre napisanom HTML a XHTML nie je problem – je to de facto platne XML, z ktoreho si vytiahnes lubovolnu cast XML parserom.
  .
  Co sa tyka rozlisenia realneho obsahu od navigacie – mas pravdu. Ani po rozsireni podobnej funkcionality ako ukazuje dvojka FF ale podla mna nebude RSS dostupne uplne vsade. Okrem toho na RSS tlaci Atom a dalsie mikroformaty. Takze buducnostou XML budu prave weby zlozene s mikroformatov – kontakne udaje v vCard ci hCard, kalendar podujati v iCal atd. atd.

 5. rony píše:

  [4] náhodne zvolím ľubovoľné „XML“ z webu a vysosám z neho obsah článku? určite? Je tam nejaká značka [content]obsah[/content]? Nie je.
  Zvyšok tvojho komentáru: funkcionalita? čo je to? :) Ako to myslíš, že nebude RSS dostupné všade? Tak pekne zobrazené RSS bude vo Firefoxe. Ide mi o to, že už to nebude na autoroch stránok aby zapojili XSL do RSS. Čo sa týka iných formátov, je to len otázka prijatia a spracúvania v prehliadači. Princíp už ale bol „objavený“ – ním je to „vypeknenie“ obsahu štrukturovaného dokumentu v dohodnutom formáte, kde je každá položka pomenovaná rovnako (a musí byť). Mikroformáty su dobrá vec, ideálny by bol formát ako RSS (myslím tym všeobecne – teda aj Atom), ktorý by popisoval striktne dokument.
  Práve ma totiž napadlo, že ono je to totiž možné už aj teraz – minimálne postavené nad RSS – tie nezmysly ako titulka, navigácia si do stránky napchám cez XSL. Značne zjednodušujem, ak ma chce niekto pristihnúť pri chybnom tvrdení.
  Chýba však možnosť zobraziť celý článok – mohol by som zneužiť RSS a to tak, že pre celý článok vytvorám RSS s jedným ITEM (ďalšie item by mohli byť komentáre) a tak produkovať celý web ako XMLkové RSSka (Atomy). Zapojím k tomu XSL a som za vodou. Má to ale pár nedostatkov, cez ktoré by som sa nevedel preniesť. Napr. podpora mobilných zariadení a nie príliš schopné prehliadače bez podpory XSL.

 6. dusoft píše:

  to s tym webom postavenym na rss je zaujimava myslienka.
  .
  funkcionalita = funkcnost. sorrac.
  .
  myslienka mikroformatov sa mi paci stale viac. myslim, ze coskoro spravim nejaky ukazkovy mikroformatovy web – uz len doriesit tu podporu v OS akehokolvek druhu :(

 7. Gramatická polícia hovorí, že „v druhej verzií Firefoxu“ má byť „v druhej verzii Firefoxu“… Je to v článku dvakrát, čo je dosť na to aby ma to motivovalo rozpisovať sa o tom ;-) Fuj to.
  A inak – XML rules :-)

 8. rony píše:

  [7] vidis, taketo nuansy mi unikaju, najma po rokoch, ked som bol presvedceny a presvedcovany, ze tam dlhe i ma byt a je to tak spravne.