Mením na letné pneumatiky

Verím, že ste mnohí prezuli na svoje obľúbené Good Year, Bridgestone, Barum či Matador :-) Ja som sa už tiež objednal pretože mám pocit, že som sa v nedeľu brodil blatom a nie jazdil autom :-)
Spravil som si prvú jarnú vychádzku síce ešte na zimných pneumatikách ale aj tak dobre padlo. Motor sa mi už slušne usadil a dokonca sa mi podarilo lámať rekordy v spotrebe – menej tlaku na plyne a rýchle radenie nahor spraví svoje. Ale aj tak som do programu zaradil kratší šprint.
Stále ma nepustilo hľadanie hliníkových diskov, teraz som vo fáze „žiadne pätnástky“ a šetriaci režim velí zostať u terajších 14″ gúm a dokúpiť k nim iba disky. Rozdiel robí prinajlepšom desať tisíc pretože ak by som kupoval 14″ disky tak z tých lepších. Ak by to totiž bola 15″ sada tak sa musím krotiť a aj tak ma výhody väčších diskov nepresviedčajú.
Zároveň som za tri stovky kúpil leštičku a hneď ako to bude možné navoskujem a leštim motorovo miesto doterajšieho pedantného leštenia s nosom tri centimetre na karosérii a vatou medzi prstami :-)
PS: počas publikovania tohto príspevku pripraveného v nedeľu zhorel v kúdoloch dymu jeden CRT monitor :-)

Written by rony

13 komentárov

bolek

ja som tiez chcel ist prezut, ale pozeram, ze okrem stvrtka ma tento tyzden stale poprchat, to sa mi moc nechce natahovat z mokr&ymi kolesami:-(

Ikso

K tomu motorovému lešteniu… mate nejaky rozumný typ na kupu nejakej šikovnej mašinky?

rony

[5] Tesco Zlate piesky, ten velky autoobchod Forstinger. Akcia na lesticky – momentalna cena 300 korun. Zlava z cca 600 povodnych.

timpo

vysvetlenie pozna 9 z 10 sviatocnych lesticov vlastniacich lowend zltu lesticku kupenu fkacii :) proste je to onicom, niet nad poctive rucne lestenie

dimitri

kto ma volne miesto v polici v garazi a pod, ….nech si kupi elektricku lesticku. Na nic ine totiz nie je vhodna.

rony

[9] [10] no uvidime. uprimne: necakal som, ze s tym urobim huhu a zazrak je na svete. 300 korun je taka hranica, kde za odskusanie krv netecie :-)

5o

Ja pouzivam na lestenie vybracnu brusku, na ktoru natiahnem jelenicu. Lesti to paradne.

Comments are closed.