Reklama nie je spôsob platby za obsah

You may also like...

10 komentárov

 1. Pjotr píše:

  Sa až čudujem, koľké nepochopenie systému v ľuďoch často je.

 2. yderf píše:

  jednoznacny suhlas – viac by som vypichol vetu „neblokujte si kontextovú reklamu, dopĺňa môj obsah o zaujímavé komerčné zdroje.“ – presne taky pohlad by mal mat webmaster. nie to, ze chce na tom len zarobit a teraz nech vsetci klikaju…

 3. Hujer píše:

  Parááááááááda
  Jenom to zopakuji: Samozřejmě, že vás nechci vyzývat k masovému, spontánnímu a nekontrolovatelnému klikání na reklamní či sponzorované odkazy či bannery. Nikoliv.
  A co k tomu dodat. Snad jen, že je to prostě můj náhled na věc. Myslíte si, že mne přinutíte přestat „odměňovat“ popsaným způsobem kvalitní autory – pochybuji. Já na rozdíl od vás jen kašlu na nějaké klišé a klidně to přiznám.
  Vy to dělat nemusíte, když jste tak „poctiví“, to je každého věc. A bohužel nikdo z vás/nás nemá patent na rozum, aby vnucoval a vykřikoval co je TO špatné. Sami z historie přece znáte, že mnohdy to dobré, se za pár let ukázalo jako tragický omyl. Ale i naopak – na to nezapomínejme.

 4. sloper píše:

  Nedavno som sa pobavil na istom komentujucom pod mojim clankom o sposobe blokovania adsense, ktory sa mi pre ten clanok vyhrazal podanim trestneho oznamenia a daval ultimata na stiahnutie clanku, lebo ze porusujem autorsky zakon (!!!) nabadanim na blokovanie adsense (!!!) – komentar samozrejme nepresiel mojim schvalovacim procesom :-)
  Ludia byvaju fakt divni…

 5. rony píše:

  [3] nejde o poctivosť, že „za odmenu“ neklikám. Nemám o reklamu samotnú záujem, tak mnou nepohne ani fakt, že z tej reklamy má podiely autor toho, čo čítam. Je to v danej trojke „prevádzkovateľ, inzerent, autor“ najlepšie riešenie.
  Tým nechcem popierať moje sympatie ku kontextovej reklame. Sú skôr pozitívne.
  a myslím si, že efektivita je viac než uspokojujúca.

 6. Hujer píše:

  No jo, zase to oblibene rychlocteni clanku.
  „Nevěřím tedy, že byste si mezi reklamními odkazy nenašli alespoň jeden, který by vás trochu zaujal, alespoň občas.“
  -> Nejblíže byl yderf [2]
  Převyprávěno: návštěvník si z nabídky reklamy může vybrat sobě blízký či zajímavý odkaz. Tím neporušuje „pravidlo“ a nepoškozuje zadavatele reklam přece. To, že to udělá plánovitě a s uvědoměním si podpory autora, přece nelze generalizovat. Chceš tím naznačit, že reklama je účinná JEN když je odkaz zvolen nahodile – podvědomně ? To se mi nějak nezdá …….

 7. rony píše:

  [6] nie. o efektivitu reklamy umiestnenej na stranke sa zaujimam samostatne. a s citatelmi ju spajam iba v kontexte s navstevnostou. zvysok je mimo mna a akekolvek zvysovanie prepojenia medzi citatelmi, mojimi strankami a reklamou na nich je kontraproduktivne.

 8. dusoft píše:

  plne suhlasim.

 9. Piki píše:

  [6] Akonáhle sa mi táto reklama neoplatí, proste prestanem inzerovať (konverzný pomer 00,nič%). Akonáhle sa mi neoplatí zverejňovať inzeráty, tak reklamná plocha nebude (klik za $0,01). Kto nepochopí, že Adwords a Adsense je vo svojej podstate jeden systém fungujúci ako spojené nádoby, nech radšej ide do Egypta ťavy dojiť.
  Keď si taký frajer, vytiahni svoju peňaženku a prispej mne, alebo spravodaju, alebo inému tvojmu obľúbencovi cez PayPal zo _svojho_. Rozhadzovať _cudzie_ peniaze to dokáže aj môj škôlkársky syn.

 10. sašo píše:

  nerozumiem sa moc internetovým technológiám, ale internet využívam denne, pracovne,tiež sledujem spravodajstvo – čiže chodím sem v prvom rade pre informácie, teda pre obsah. Dnes už je štandardom, že kvalitná stránka musí dobre vyzerať a v prípade informačných serverov k tomu patrí aj reklama, ako takej sa nebránim – z času na čas aj na niektorú kliknem, ale čo ma vie dokonale vytočiť je okamih kedy otváram článok v elektronických novinách a obsah článku je v tej chvíli dynamicky prekrytý aj keď inak pútavou reklamou, kliknutím na reklamu sa proti mojej vôli dostávam niekam celkom inam… však to dobre poznáme – jednoducho sa vôbec nedostanem k obsahu článku ktorý som pôvodne hľadal. V tomto bode sú pre mňa viaceré riešenia, napríklad, že logicky zatvorím tak reklamné okno ako aj okno článku a informáciu napríklad googlujem na inom mieste internetu a teda v tejto chvíli sa nedá vôbec povedať že niekomu platím tým že kliknem na jeho reklamu – naopak nemám záujem ani o inzerenta a ani o stránku kde bol pôvodný článok umiestnený – takže kto tu zarába? podľa mňa nik. Načo mám potom navštevovať informačnú stránku, ktorá v záujme inzerenta pripustí blokovanie obsahu vlastnej stránky reklamou? Našťastie existuje napríklad adblock utilita, ktorá mi aspoň dá možnosť voľby… Za 10 rokov čo využívam internet je to pre mňa čím ďalej a stále viac o informáciách a kvalitnom obsahu. Pokiaľ niekto spoplatňuje obsah, viem že to isté alebo na 99% podobné nájdem bez spoplatňovania, či podmieňovania klikaním na reklamu. Howgh