Thunderbird: nespúšťa filtre automaticky po prídení správ

ThunderbirdZaviedol som si ostrejšie testovanie klienta Thunderbird. Najprv musím povedať, že je to jednoduchý klient pre širokospektrálne použitie a opäť je tu najväčší prízvuk na „natívnu“ bezpečnosť (neobsahuje veľa možností ako „bezmocne“ sledovať ako sa nekontrolovane šíria vírusy).
Postrehol som však správanie sa filtrov: proste po prídení správ sa filtre (rozhadzovanie došlých správ do iných zložiek podľa pravidiel) nespustia a musím to zakaždým ručne spustiť. Niečo som prehliadol? Príde mi logickejšie, aby sa filtre spúšťali automaticky.
Môj dôvod je len v tom, že zjednodušujem svoj prístup k e-mailu – už ho nepoužívam tak často a preto nechcem so sebou ťahať káru príliš zložitého a prešpekulovaného klienta. Bohužiaľ však kvôli prílevu mailov si nemôžem maily čítať v IM – to by som asi zdivel, čo by ma v kuse otravovali obálky ;-)
Thunderbird je lokalizovaný do češtiny a slovenčiny.

Môže sa Vám ešte páčiť...

7 komentárov

 1. Lumpy píše:

  Používám Thunderbird již od verze 0.1 a s filtr nemám problémy. Jak přesně postupuješ? (Můžeš mi poslat email, příp. se zeptat na forum.czilla.cz)

 2. mekelle píše:

  pouzivam 0.8 a tam sa spravy filturuju automaticky a „letia“ vzdy do nastavenych foldrov. mozno je v 1.0 nieco spravene inak…vecer ho nainstalujem a uvidime…

 3. dmiba píše:

  mne filtrovanie bezi v pohode
  2 mekelle > zatial si na 1.0 este musime pockat ;)

 4. dusoft píše:

  Ja mam skor problemy so SPAM funkcionalitou – raz za cas sa stane, ze Thunderbird oznaci mail ako spam, ale nepresunie ho automaticky do JUNK zlozky. Iba ho oznaci ako precitany. Ale je mozne, ze to uz je vo verzii 0.9 odstranene, pouzivam este 0.7.

 5. mekelle píše:

  to dmiba: no ajsen, nejaky som bol popleteny:) 0.9:)

 6. Paja píše:

  Thunderbird 1.0 a starší mi normálně zprávy filtrují automaticky.

 7. rony píše:

  vidite a mne normalne nie ;-)