Dlhšia uhlopriečka neznamená väčší komfort

Môže sa Vám ešte páčiť...

6 komentárov

 1. Piki píše:

  A tí čo mali derivácie a integráli vedia, že štvorec má pri danom obvode (a teda uhlopriečke) najväčší obsah, takže čomukoľvek obdĺžnikovejšiemu ten obsah a teda reálne zobrazovaná plocha klesá. Takže ideálnym marketingovým cieľom by malo byť prejsť postupne na pomer strán 1:1000 ;-) A ak by sa to zmestilo do rozmerov netbooku nastane markeťáková nirvána :-D

 2. Mac píše:

  Iba som si to rýchlo prebehol tak ma oprav ak sa mýlim. Nekalkuluješ s tým že veľkosť pracovnej plochy ovplyvňuje rozlíšenie, nielen dĺžka strán A a B či uhlopriečka. Komfort je tiež priamo závislý na rozlíšení, uhlopriečke, pomere strán a samozrejme vzdialenosti očí od obrazovky. Ďalej započítame subjektivitu a preferenciu každého osobitne a dostaneme tak zložité vzťahy že univerzálne rovnica či riešenie neexistuje :).

 3. emmacore píše:

  Rony, taky extenzivny (rusky) sposob je prejst z 12“ notebooku alebo 17“ monitora rovno na 24“ a vyssie :-) Uprimne, rozmery ma nikdy velmi nezaujimali, pozeral som sa na rozlisenie a subjektivny pocit, ze pri danej velkosti bodu je text dobre citatelny. V kazdom pripade dik zaujimavy postreh. Piki dakujem za matematicke okienko, normalne mi to nenapadlo :-)

 4. rony píše:

  [2] rozlisenie uplne zanedbavam. ide o FYZICKY rozmer a s maximalnym prihliadnutim ku VYSKE. ABSTRAKCIA, ziadne subjektivne hodnoty.
  AK sa mi ZMENSIL fyzicky rozmer VYSKA, tak pre DRVIVU cast pouzitia monitora KLESOL komfort. Plati vlastne pre akykolvek rozmer (sirka, vyska)
  [1] rozhodne :-) je to zaujimavy uhol pohladu :-)
  [3] toto je vysvetlenie pojmu uhlopriecka a hlavne toho, ze UZ TO NIE JE udaj, ktorym sa daju porovnavat obrazovky! Preto sa ti to zda extenzivne, pretoze naozaj zo 17″tky MUSIS prejst na 24″ (v pripade prechodu na sirokouhlu obrazovku).
  Cisto prakticky totiz vychadza LEPSIA ta 17″ ako dodana sirokouhla 19″!!! TO JE DOLEZITE!
  Ak by som si teda DNES vyberal obrazovku s dost miestom na stole, tak 2x 19″ 4:3 RADSEJ ako 1x 24″ 16:9. Popremyslajte, co by som ziskal.

 5. emmacore píše:

  [4] Ziskal by si dve opachy, ktore zaberaju vela miesta a ani filmy by si na tom poriadne nemohol pozerat :-) Mimochodom 19“ 4:3 sa este vyraba?

 6. rony píše:

  [5] myslim, ze vyraba. Dve opachy ako opachy. V praci mam okolo seba tri monitory.