UMPC sú mŕtve, nech žije netbook

You may also like...

7 komentárov

 1. Jozef Benko píše:

  Práve sem smeruje Apple. Tenký panel s dotykovým displejom, bez klávesnice, bez kĺbov… ale s plnohodnotným Mac OS. .)

 2. rony píše:

  [1] u Apple je to tak, ze ked to bude v Store, potom to bude pravda :-) celkom kludne sa moze par rokov Apple zabavat s iPhone – absolutne by som tomu rozumel preco :-) takze ci nejake take zariadenie od Apple bude skor ako o par rokov, no neviem :-)
  Aj ked cosi ako iPhone so 7″ obrazovkou by bolo vlastne fajn.

 3. emmacore píše:

  Rozsirim tvoje poziadavky a doplnim, ze chcem zariadenie, ktore dokaze pracovat ako desktop (Office + internet) a zaroven je prenosne a da sa pouzit doma, v praci aj vonku. Pri takomto nastaveni sa dostanem ku kombinacii smartphone s Win Mobile + 12“ notebook, povedzme 1,2 kg + docking station (s externym monitorom a klavesnicou). Pouzivam to takto s velkou spokojnostou (nadavam len na 32-bit Vistu :-)
  K dotykovym displejom. Doma sa obcas hram s X61 Tablet (12“). Je mile klikat si s perom na display, ale za klavesnicu by som to pri takom velkom zariadeni nevymenil.
  Este k velkosti. Na surfovanie je podla mna 1024×768 aj dlhodobo OK. Rozlisenie 800×480 na malom displeji musi byt dlhodobo utrpenie.

 4. rony píše:

  [3] to uz je kombinovane zariadenie, tam daleko ist nepotrebujem :-) HLAVNE v nom nepotrebujem nic siahodlo pisat. Skutocne „prezeratko“ a preto dotykova obrazovka.
  Otazku rozlisenia nechcem rozvijat, momentale sa razi trend „jedno rozlisenie, jedna uhlopriecka, jeden layout“, co dufam coskoro nebude pravda. Vlastne uz teraz nie je ale este si to nechceme pripustit :-)

 5. Braque píše:

  Ten velky netbook je celkom zaujimavy napad. Viem si predstavit ze taka 17″ by mohla do leta prist ;-)

 6. Piki píše:

  Trend vývoja netbookov, ak za počiatok považujeme eeeee, sa mi zdá vskutku podivný. (absencia dotykovej obrazovky, nevýkonné batérie, steroidy…) Podivnosť pripisujem práve tomu marketingu okolo. A možno za to môže zastaralosť WinXP. Myslím, že v tomto období operačný systém brutálne brzdí rozvoj zariadení. Tak ako ich blahej pamäti u PocetPC hnal dopredu, u UMPC je to naopak. Dokonca by som práve v neexistencii poriadneho operačného systému videl príčinu súčasnej agónie UMPC.
  Emmancore: keby si videl akú brutálne desktopovú prácu! som robil na svojom bezklávesnicovom UMPC (ale hej, bol pripojený 19 monitor a poriadna myš+klávesnica a 80% roboty odmakali vzdialené plochy), svoj laptop by si zahodil ;-)

 7. emmacore píše:

  Piki: h4x0r jeden ;-)