Tabuľkáči pozor

You may also like...

4 komentáre

 1. Mám pocit, že beztabulkový design je fajn věc, lze jej udělat tak, aby byl hezký i úsporný na prostor a kompatibilní ve všech nových prohlížečí. Někdy se však nemohu dobrat kloudných výsledků v IE 4.0. S tabulkami ano. A to je můj jediný důvod…

 2. rony píše:

  pre ie 4.0 urobis stranku tak, aby NESPRACOVAL styly.
  IE 4.0 je na tom tak ako nn 4.x – neviem ci to mozem tak tvrdo povedat, ale kaslat uz na ne. nie je dovod na ne prihliadat viac ako tak, ze sa v nich stranka zobrazi bez CSS – holy strukturovany dokument. Musi to postacovat – navyse ak to bude strukturovany dokument (vid debaty o Lynxe), je stranka pouzitelna.
  Poviem to este inak:
  dnes uz ludia, co idu na neIE prehliadacoch, maju nove Mozilly, Opery. Fakt vynimky stavaju svoje stanice so zastaralymi prehliadacmi.
  Ludia iduci nad IE zasa v podstate nutene vzdy updgraduju. Penetracia verzii 6 je znacne vysoka. Na starsich IE ostavaju ludia, ktori proste beru pocitac ako pocitac a nemaju prilis povedomia o moznostiach upgradov – bud nevedia alebo netusia, je to jedno. Ale iste percento tu je. Obmedzovat ich samozrejme nie je dobra vec, takze im sa zobrazi bezCSS. Takcitak budu radi, lebo takato skupina ludi ma mozno tie stare OS a IE aj na starom HW :-) takze takcitak tie nase zlozitosti v strankach by im len komplikovali zivot (kto dnes stavia stranky na 640×480 v plnom grafickom layoute stranky, ze?)

 3. (-; Tak v tom se neshodneme. Já prostě chcu, abych i ve 4 viděl stránku s grafikou; odpojení stylu pro mě není řešení. Ale už se mi to povedlo; mrkni teď na http://zapisnik.zantovsky.tk – už je to v CSS, a navíc se mi to povidlo tak, že to je plně kompatibilní i se starou čtyřkou (= Hurá. Tak jen doufám, že to nebude dělat vyložené blbosti v jiných prohlížečích… Případně mi tam zanech vzkaz v diskuzi, že něco nefunguje. Díkz.

 4. rony píše:

  2 žantovsky: aspoň mne sa to zdá v pohode, neviem ako to má vyzerať v niečom inom, ja to vidím dobre a dokonca aj keď vypnem CSS je to úplne super.
  k tomu IE 4: keď pozorujem ľudí s IE, majú v drvivej väčšine IE 6. Neviem objektívne povedať, že výnimočne sa kdesi nájde IE 4. Ak áno, mal by dostať stránku bez formátovania za pomoci CSS, tak ako náhodní vlastníci NN vo verziách 4.x a nižšie. To by mohlo byť pre obsah webu postačujúce a neobmedzujúce. Obsah aspoň takej stranky ako je moja či tvoja je na prvom mieste. Na vzhľade záleží len do tej miery, či nevplýva na to prvé.