Google Calendar a Gmail

Drobné postrehy: Prihláste sa aj do oboch služieb a pošlite si napr. z firemného Exchange pozvánku na schôdzku na svoju gmail adresu. Rozlične sa zobrazí tento e-mail s pozvánkou pokiaľ ste prihlásení v kalendári. Vtedy sa v hlavičke správy zobrazí panel s riadením udalosti (prijatie, odmietnutie).

Bohužiaľ opačne z Calendara na Exchange to zasiela ICS súbor. Pozvánka poslaná z Gmail na Exchange nemusí ísť prijať do kalendára v Exchange.
Odpovede na pozvánky (odoslané z Exchange) zasa naspäť od adresáta na Gmaili prídu do Exchange ako email. Po klepnutí na ICS sa potvrdenie zaregistruje.
Calendar je teda na „kancelárske“ pozývanie medzi rôznymi systémami pomerne slušne pripravený.

Bohužiaľ mne osobne chýba možnosť v zobrazení udalosti jedným klikom si „vložiť“ udalosť do Outlooku podobným štýlom ako mám na úvodnej stránke odkazy na TV programy.

Môže sa Vám ešte páčiť...

5 komentárov

 1. Piki píše:

  Z prvých postrehov my vychádza, že buť Outlook, alebo Gcalendar. A v prípade, keď som užívateľ PDA, tak je funkcionalita Gcalendára nedostatoćná. Keby sa tak dal gcalendar synchronizovať s PDA… to by potom bola killer aplikácia (skoro by to bol akoby verejný exchange server :-). Mám také nejaká tušenie, že v prostredí MAC OS by to eventuálne (vďaka podpore iCAL formátu) mohlo ísť. Ale chcelo by to pohľad nejakého aktívneho macáča a PDAčkára a gcalendáristu v jednom.
  #
  Akokoľvek, čo je webové patrí na web, ale čo je PIM-ové sa mi zdá, že patrí skôr do offline prostredia. Aj v prípade MDA a dátového paušálu sa mi zdá byť permanentne online trochu divné. (odhliadnuc od technických nedotiahnutí súčasných strojov)
  #
  A samozrejme celému Gcalendáru chýba dotiahnutie tých pušových ideí, ktoré si onehdá spomínal.

 2. 21 píše:

  v Otlaku mám addin RSS Popper, ten týpek čo ho robí plánuje dorábať synchro gCal -> Outlook, čo by mne osobne riešilo z časti situáciu.
  http://rsspopper.blogspot.com/2006/04/ical-to-outlook-synchronization.html
  problém gCal: aktuálne mi nefunguje import csv z otlaku 2000 a pokial viem tak ani z 2003 to nežere(máte inú skúsenosť?).

 3. Jozef Izso píše:

  Nepodarilo sa mi zistiť prečo, ale 1 Outlook prijal pozvánku na udalosť v kalendári správne, a iné 3 Outlooky zobrazili v namiesto textu mailu celý zdroják… Všetko 2003 verzie.
  A Calander má zatiaľ strašne otravnú funkciu pri pridaní nových ľudí do udalosti: ak chcem, aby boli noví notifikovaní o udalosti, musím odoslať zmeny, ale tie sa pošlú každému. Keď nepošlem notifikáciu o zmenách, tak noví sa nedozvedia o udalosti.
  No a s tým súvisí, že po každej zmene musia všetci znovu napísať svoj vyjadrenie k účasti.
  Viem si predstaviť situáciu, kde je takéto chovanie nutné ale sú aj situácie, kde je krajne nežiadúce. Chcelo by to nejakú voľbu v nastaveniach. :-(

 4. shadow píše:

  Ok som Mackar/Jablckar mam vo vybave 2 pocitace + iPhone
  pouzivam iCal / Google Cal a krasne to funguje.
  Synchronizujem si kalendare na oboch pocitacoch aj iPhone.
  Tu su potrebne linky
  http://www.google.com/support/calendar/bin/answer.py?hl=en&answer=99358#ical
  treba si stiahnut ten program spustit nastavim meno heslo a je pridat kalendare do iCalu a je hotovo
  http://code.google.com/p/calaboration/downloads/list
  Na iPhone pouzivam NemusSync
  http://www.nemustech.com/iPhone/NemusSync.html
  (treba mat Jailbreaknuty/Pwnuty iPhone)
  dolu na stranke NemusSync je vo FAQ kratky navod ako spravit aby sa synchronizovali kalendare periodicky, je to fakt jednoduche..
  Q: Is it Possible to sync calendar periodically?
  A: From 0.5.7, NemusSync can run in command line mode.
  And, Here is instruction from Andrea Palisca (thanks!) —
  Sangwook,
  I created a simple .plist file to run NemusSync via launchd every x seconds (set to 300 below):
  Instructions:
  1) Save to: ~/Library/LaunchDaemons/com.paf78.autoNS.plist
  2) Load using: launchctl load ~/Library/LaunchDaemons/com.paf78.autoNS.plist
  or reboot.
  Tak a to je vsetko :-) u mna to funguje naozaj krasne
  Do iPhone existuje aj nejake komercne riesenie cez iTunes Store ale ked som nasiel krasne funkcne riesenie zadarmo tak ma uz dalej nezaujimalo.

 5. rony píše:

  [4] mimochodom pisal som to v roku 2006… odvtedy mam aj ja iPhone…