Tak cenzúruje vybrali.sme.sk alebo nie?

You may also like...

12 komentárov

 1. otty píše:

  no, po druhom zmazaní mi prišiel mailom oznam, ako práve pozerám do mailboxu. V ňom sa píše, že bol duplicitný. Článok je ale zo dňa 15.05. a ako som pozeral na vybrali.sme.sk tak nič podobné tam ráno ešte nebolo. Okrem toho URL ktoré som k článku zadal, je SEO odkaz obsahujúci nadpis a tým by mal byť aj jedinečný. Okrem toho ak už teda náhodou skutočne pridávam duplicitu, uvítal by som upozornenie na duplicitu automaticky po jeho pridaní a nie po manuálnom zmazaní po 25 minútach. Len preto, že sa to týka auto-reklamy, nemusí to byť informačne o tom istom, ako predošlé články na túto tému. V tomto článku pribudol nový prvok – Daňový úrad, ktorý si ale chce posvietiť aj na daňové priznania zmluvných partnerov auto-reklamy (nositeľov reklamy).

 2. rony píše:

  zarucene tento clanok na vybrali sme bol.
  ide o to, co ti vysvetlujem, ten isty clanok na hnonline ma viac verzii url. neviem ako to mam este inak vysvetlit.
  TEN ISTY clanok!

 3. dusoft píše:

  Chyba trosku sofistikovanejsi system s vlastnostami typu Digg, kde odkazy nie su mazane, ale ostavaju a su zahrabane (nemaju sancu sa nikde dostat) z roznych dovodov – spam, duplicita atd. Asi to momentalne nie je priorita, co je pochopitelne.

 4. OttY píše:

  [2] no, takže budem konkrétny. Hľadal som na vybrali.sme.sk kľúčové slovo reklama. Hľadal som cez Google na vybrali.sme.sk slovo reklama. Výsledok bol totožný. Jeden článok z blogu starý 30 dní o firme auto-reklama a druhý je článok na HN z 11.5.2007. Ani jeden nie je duplicitou pre môj príspevok. Okrem toho URL zadané do vybrali.sme.sk pre ten článok HN nie je rovnaký ako článok ktorý som dnes linkoval a ktorý je _DNEŠNÝ_. Tak to teraz vyzerá, že posudzovanie duplicity je subjektívne a nerobí to server (doba zmazania je 15 až 30 minút od pridania). Ak sa teda niekomu s tímu zdá, že je článok duplicitný, hoci aj len témou alebo nadpisom, v pohode ho zmaže.

 5. rony píše:

  [3] toto ma defaultne pligg a ja som proti tomu aby v takom systeme strasili odkazy, ktore prevadzkovatel NECHCE. Takto je to dobre. Nechcem, nech tu ani nie je!
  [4] Otty mna nastartovalo slovo cenzura. Nevies ho pouzivat.

 6. Tomáš B. píše:

  Ešte dodám, že na vybrali.sme.sk je systém, ktorý páruje rôzne URL pre rozličné články -vždy keď sa tento problém vyskytne, tak preskúmame daný server a nadefinujeme v našom systéme, aké rôzne URL daný článok môže mať, aby sa nepridával viackrát. Jedine pri serveri HN sa to nedá, pretože aj keď sme sa o tom s adminom viackrát bavili, nie sú schopní nám dodať zoznam všetkých variantov URL, ktoré sa u nich môžu vyskytnúť.

 7. rony píše:

  [6] pritom by stacilo aby ten kod ktorym sa klika na z ich servra pridavanie na vybrali.sme uvadzali len jednu adresu a nie vsetky :)
  pripadne stacilo by po nejakom tom submite formu urobit redirect na „hlavnu“ url.
  prave u hnonline maju koncepcne hodne zastaraly system url adries vo svojom systeme.

 8. OttY píše:

  Čo je to potom za CMS, keď nevedia definovať, aké URL im to generuje. Toto už nie je komické. To vyvoláva smiech život ohrozujúci. LOL

 9. rony píše:

  nikdy v zivote nepocitali s tym, ze nejaka url bude tak dolezita a url povazovali za nastroj pre odovzdavanie dat :)

 10. dusoft píše:

  zobrazuju vzdy straku, aj ked URL neexistuje (mali by davat 404):
  http://hnonline.sk/c6-10024570-21134990-k00300_detail
  http://slovensko.hnonline.sk/c4-10142110-21134990-k02000_detail
  http://hnonline.sk/c6-10024570-21134990-k00300_detail-vulgarna-nadavka
  http://slovensko.hnonline.sk/c4-10142110-21134990-k02000_detail-blbosti
  vsetko odkazuje na ten isty clanok, dost nedotiahnute na dnesne pomery. nehovoriac o duplicitach pre vyhladavace a postupnom zosune stranok do priepasti doplnkovych vysledkov v google.

 11. emmacore píše:

  Pred mesiacmi som pisal do HN, ze ked idem na ich stranku cez GPRS/EDGE od T-Mobilu cez Speedmanagera (ktory nejde vypnut), nic sa mi nezobrazi. Ked mam verejnu dynamicku IP adresu, co je sluzba sa priplatok – vtedy nejdu data cez Speedmanagera, vsetko ide, ako ma. Ked nabuduce budem surfovat cez EDGE, skontrolujem to.

 12. emmacore píše:

  Skusil som EDGE, uz im to funguje bez problemov.